Reklama

Rozmawiali o poprawie bezpieczeństwa na drogach gminnych

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności O bezpieczeństwie na drogach najczęściej decydują kierowcy i rodzaj ich jazdy. Jednak nie zawsze to czynnik ludzki jest powodem wypadków i z podobnego założenia wyszli samorządowcy z gminy Łęczyca, którzy spotkali się dziś, aby wspólnie porozmawiać o poprawie bezpieczeństwa na drogach.Do spotkania doszło w miejscowości Zduny, a udział w nim wziął wójt Jacek Rogoziński, radny Andrzej Krzyżaniak, podinspektor Dariusz Kupisz, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Paweł Wołoszyn oraz sołtysi. 

Rozmowy umotywowane były głównie ubiegłotygodniowym zdarzeniem, podczas którego ucierpiała kobieta (więcej o tym piszemy: TUTAJ ). Radny Krzyżaniak zwracał uwagę na ograniczoną widoczność przy skrzyżowaniu dróg gminnych i powiatowych oraz na to, że kierowcy nie dostosowują się do znaku ustąpienia pierwszeństwa.

Podobna sytuacja skrzyżowania dróg dotyczy miejscowości Wichrów. Tam początkowo próbowano walczyć z problemem poprzez montaż progów zwalniających na drodze gminnej, jednak mieszkańcy je zdemontowali.

W obu przypadkach ustalono, że najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie znaku STOP. W Zdunach 100 m przed znakiem ma się znaleźć także informacja o konieczności zatrzymania się. W Wichrowie natomiast najprawdopodobniej postawiony zostanie poziomy i pionowy znak STOP-u. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE