Reklama

Ruszył proces Lipińskiego – padł wniosek o wyłączenie sędziego ze sprawy!

Opublikowano: wt, 20 cze 2017 12:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś o godzinie 9 w łęczyckim sądzie rejonowym ruszył proces burmistrza Krzysztofa Lipińskiego. Sędzia Mirosława Karolak zezwoliła na obecność mediów na rozprawie ze względu na „interes społeczny”.Zanim jednak rozpoczęto, mecenas Kona (obrońca Lipińskiego) złożył wniosek o wyłączenie sędziego ze sprawy, argumentując obawą o związek między stronami zainteresowanymi a sądem. Mecenas jako dowód przedstawił słowa Teresy Budzińskiej, wypowiedziane podczas jednej z sesji rady miasta. - Obrady są jawne, publiczne, a pani używała określeń, cytuję: „Pani sędzia nie wiedziała o tych faktach, była zdziwiona, bo dostarczyłam jej tę informację pochodzącą z mediów”, „Pani sędzia oczekiwałaby tego (…) pani sędzia oczekuje takich informacji, będę wdzięczna, kiedy zostaną dostarczone” – cytował mecenas, dając również płyty z nagraniem. 

Argumentem mecenasa Kucharskiego (oskarżyciel) jest z kolei, że materiały o których mowa były przekazywane przez niego.

- Nie jest to nic nadzwyczajnego, są to informacje, które w sposób oficjalny zostały przedłożone sądowi. Natomiast kwestia tego, czy w ocenie mojej klientki sąd był zdziwiony czy nie, to kwestia jej oceny, do które każdy uczestnik postępowania ma prawo – mówił. 

Pani sędzia Karolak powiedziała, że ze względu na złożony wniosek, rozprawa nie może się odbyć, po czym ogłosiła godzinę przerwy.

- Wniosek musi zostać rozpoznany, nie wiem czy uda się go rozpoznać w dniu dzisiejszym, dlatego zarządzam godzinę przerwy. 

Aktualizacja (11:20) 

Przed chwilą odczytana została decyzja, w której wniosek o wyłączenie sędziego nie został uwzględniony.

Wkrótce więcej infomacji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE