Reklama

Rycerze kontra samuraje - wielki turniej za nami!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku w Łęczycy przeszedł już do historii. Przez dwa weekendowe dni rozpalał emocje przybyłych, by zobaczyć walki rycerzy, samurajów... i nie tylko.Turniej rozpoczął się w sobotę. O godzinie 10:30 na dziedzińcu zamku dyrektor Muzeum Hanna Pawłowska przywitała zaproszonych gości i wszystkich przybyłych, po czym wraz ze starostą Januszem Mielczarkiem i burmistrzem Pawłem Kuleszą oficjalnie otworzyła imprezę.

Zanim doszło do pokazów, przed publicznością zaprezentowały się wszystkie grupy i wykonawcy. Ponadto, aby hucznie rozpocząć i podkreślić wagę rozpoczęcia burmistrz wraz ze starostą oddali salwę z armaty uprzednio przygotowanej przez Łuczników św. Jerzego. Po nich swój pokaz zaprezentowała grupa konna Dextrarius, która szczegółowo omawiała aspekty średniowiecznej jazdy konnej, a także przedstawiła umiejętności ciężkozbrojnych rycerzy operujących na wierzchowcach. Przy temacie zwierząt pozostając, nie mogło zabraknąć grupy Vancos i jej pokazów ptaków drapieżnych.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z IMPREZY ZNALEŹĆ MOŻNA TUTAJ.

Publiczności zaprezentowali się także samuraje pod wodzą soke Masanoriego Ogawy. Zaprezentowali oni shuntokai, czyli styl łączący efektywną technikę bushi, która połączona jest z tradycyjną sztuką władania mieczem. Przed zebranymi wystąpiła również między innymi Akademia Szermierzy, która pokazała jak w średniowieczu załatwiano sprawy między zwaśnionymi stronami i to niekoniecznie za pomocą szabel.

Pierwszy dzień zakończył pokaz fireshow w wykonaniu grupy Arta Foc, która dosłownie rozpaliła publiczność swoim pokazem nawiązując do meksykańskiej kultury czczenia śmierci.

Drugiego dnia wybitni kaskaderzy konni – Apolinarski Group – przyprawili zebranych o szybsze bicie serca prezentując najwyższą sztukę jeździectwa i mistrzowski poziom komunikacji na linii wierzchowiec-jeździec. Jednak nie tylko oni zdobyli serca publiczności, bowiem jazda konna to jedno, a łucznictwo drugie. Oba te aspekty połączyła grupa AMM Archery z Anną Sokólską na czele. Z kolei o tę najmłodszych widzów zadbał alchemik Bartłomiej Koźniewski wraz ze swoim pokazem dosłownej sztuki alchemicznej: Ars Alchemia.

W trakcie pokazów przed zamkiem liczne kramy i stoiska oferowały nie tylko jadło i napitki, ale także prezentację średniowiecznych rzemiosł takich jak kowalstwo, garncarstwo, alchemia i wiele innych.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z IMPREZY ZNALEŹĆ MOŻNA TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE