Reklama

Sekretarz zwolniona z Urzędu! "Będę walczyć w sądzie!"

Opublikowano:
Autor:

Sekretarz zwolniona z Urzędu! "Będę walczyć w sądzie!" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W dniu 18 maja  2016r.  pani Renata Brygier - Sekretarz Miasta otrzymała dyscyplinarne zwolnienie z pracy. Sprawa jest tym bardziej dziwna i bulwersująca, że nastąpiło to zaraz po doręczeniu przez Sąd Burmistrzowi Miasta pozwu Renaty Brygier przeciwko Urzędowi Miasta o uchylenie udzielonej pani sekretarz kary nagany.Magistrat potwierdził zdarzenie.- Potwierdzam, że umowa o pracę z panią Renatą Brygier została rozwiązana bez wypowiedzenia z dniem 18 maja 2016 roku – powiedział Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza, który przejął również część obowiązków należących do sekretarza miasta.Renata Brygier pracowała w Urzędzie Miasta od 12 lat, podczas których systematycznie awansowała, a w 2010r powierzono jej funkcję Sekretarza Miasta, którą pełniła do dnia 18 maja br. 

Na uwagę zasługuje też okoliczność, że dyscyplinarne zwolnienie z pracy otrzymuje pracownik za najcięższe przewinienia pracownicze np. prawomocne skazanie za przestępstwo. Sama zainteresowana nie chciała szerzej komentować całego zdarzenia.

 - Jest mi po prostu przykro, że zostałam w ten sposób potraktowana przez pracodawcę i zamierzam bronić się w Sądzie Pracy. Otrzymałam dyscyplinarne zwolnienie i nie wiem za co, gdyż nie podano w nim konkretnej przyczyny ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych – powiedziała była już sekretarz miasta.

To już drugie dyscyplinarne zwolnienie wręczone przez burmistrza. Pierwsze otrzymał Adam Kujawa - Dyrektor Zieleni Miejskiej, z którym ostatecznie w Sądzie Pracy została zawarta ugoda.

W obecnej kadencji samorządu Urząd Miejski stracił już Kierownika Referatu Oświaty, Kierownika Wydziału  Promocji, Kierownika Referatu Inwestycji, a ostatnio ze stanowiska zrezygnowała Skarbnik Miasta. Na  zwolnieniu lekarskim przebywa również Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE