Reklama

Seminarium ws. Funduszy Unijnych 2014-2020 dla przedsiębiorstw

Opublikowano:
Autor:

Seminarium ws. Funduszy Unijnych 2014-2020 dla przedsiębiorstw - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Starostwo powiatowe gorąco zaprasza przedsiębiorców oraz osoby zainteresowane środkami unijnymi na seminarium pn.: „Fundusze Unijne 2014-2020 dla przedsiębiorstw – szanse, możliwości, sposoby pozyskania”. Seminarium odbędzie się 7 kwietnia (piątek) w starostwie powiatowym. Podczas seminarium będzie można dowiedzieć się między innymi o zasadach o zasadach otrzymania finansowania na działania inwestycyjne i rozwojowe firm w latach 2014-2020, o źródłach finansowania inwestycji dostępnych na poziomie centralnym oraz bezpośrednio w województwie, o nowych produktach (formach) wsparcia przedsiębiorców, w tym dotacjach, pożyczkach, kredytach i innych formach dofinansowania działań innowacyjnych i rozwojowych oraz gdzie można szukać informacji o Funduszach Europejskich 2014-2020.Poniżej szczegółowy program seminarium:

8.45 - 9.00 - Rejestracja; badanie potrzeb uczestników seminarium

9.00 - 9.30 - Wprowadzenie do tematu
Zasady udzielania wsparcia w latach 2014-2020 – prezentacja z uwzględnieniem specyfiki regionalnej i wpływu przedsięwzięć realizowanych ze środków FE na rozwój lokalny, regionalny i krajowy oraz przekrojowa prezentacja FE oraz inteligentnych specjalizacji.

9.30 - 11.00 - Źródła finansowania - wprowadzenie do Funduszy Europejskich 
Innowacyjność, działalność B+R jako kluczowy element sukcesu i przewagi konkurencyjnej na rynku możliwej do osiągnięcia dzięki FE Nowe produkty wsparcia przedsiębiorców, w tym instrumenty finansowe, dostępne dla firm w perspektywie 2014-2020, zwrotne instrumenty finansowania. 

11.00 - 11.20 - Przerwa kawowa

11.20 - 13.20 - Źródła finansowania - wprowadzenie do Programów Krajowych 
Wsparcie dotacyjne dla przedsiębiorców – analiza wybranych krajowych programów operacyjnych z uwzględnieniem Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.
Źródła finansowania - wprowadzenie do Programów Regionalnych 
Wsparcie dotacyjne dla przedsiębiorców – ogólny przegląd programów operacyjnych z uwzględnieniem Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji: Regionalne Programy Operacyjne makroregionu centralnego (województwo  łódzkie i mazowieckie).

13.20 - 14.00 – Poczęstunek

14.00 - 15.30 - Źródła finansowania - wprowadzenie do Programów Współpracy Transgranicznej
Programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej i Programy współpracy transgranicznej w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstw.
Aplikowanie o środki UE 
Aktualne konkursy – przegląd Źródła informacji o funduszach europejskich 2014-2020 Wniosek o dofinansowanie – ogólne założenia dotyczące wymagań w zakresie przygotowania wniosku, specyfika przygotowania wniosku w ramach poszczególnych programów.

15.30 - 16.00 - Dyskusja i podsumowanie: weryfikacja wiedzy i badanie satysfakcji z uczestnictwa

Ponadto, w celu odpowiedniego przygotowania miejsca spotkania i zapewnienia stosownego komfortu w przypadku, gdy w spotkaniu planuje wziąć udział osoba z niepełnosprawnością, proszona jest o wcześniejsze zgłoszenie określonych potrzeb dotyczących uczestnictwa telefonicznie pod nr (+48 22) 55 99 940 lub elektronicznie na adres e-mail: gmazurek@konfederacjalewiatan.pl

Seminarium poprowadzą Małgorzata Janczarek oraz Małgorzata Józwik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE