Reklama

Senator Przemysław Błaszczyk interweniował u prokuratora krajowego ws. oszustki

Opublikowano:
Autor:

Senator Przemysław Błaszczyk interweniował u prokuratora krajowego ws. oszustki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W połowie stycznia informowaliśmy o dramacie mieszkańców Łęczycy, padli ofiarą oszustki, w wyniku czego płacą za kredyty, których w ogóle nie brali. Poszkodowanych może być ponad 100 osób, głównie z rejonu ulicy Marii Konopnickiej. Oszustka ma działać według schematu, który polega na wykorzystywaniu osób jako tzw. „słupy”. Dysponując ich danymi osobowymi: imieniem, nazwiskiem, numerem pesel, numerem dowodu osobistego, kobieta ma podrabiać dokumenty potwierdzające ich tożsamość i na tej podstawie zakładać internetowe konta bankowe. Następnym krokiem jest zaciąganie pożyczek i przelewanie pieniędzy na utworzone wcześniej konta.

Sprawa jest znana łęczyckiej prokuraturze, a Monika Piłat z Prokuratury Rejonowej potwierdziła, że toczy się niejedno postępowanie. 

Interwencję podjął także senator Przemysław Błaszczyk, który w ubiegłym tygodniu wysłał pismo do Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego z prośbą o interwencję. 

- Bulwersującym jest fakt, o którym donosi lokalna prasa, mianowicie, oszustka została zatrzymana przez łęczycką policję w lutym 2015 roku i usłyszała 9 zarzutów oszustwa, jednak do dnia dzisiejszego pozostaje ona na wolności i nadal czyni swój proceder, oszukując kolejnych ludzi. Pragnę podkreślić, iż w tym przedłużającym się procesie najbardziej cierpią poszkodowani, wzywani do terminowych spłat kredytów, których ciągle przybywa – czytamy w piśmie. 

Jak informuje senator, pismo było umotywowane zgłaszającymi się do jego biura poszkodowanymi mieszkańcami. 

- Zgłaszali się do mnie poszkodowani mieszkańcy, prasa również poruszała ten temat, stąd moja interwencja u prokuratora krajowego, pana Święczkowskiego. Liczymy na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE