Reklama

Sesja Rady Miasta: rozbudowa strefy ekonomicznej i mieszkanie dla repatriantów

Opublikowano:
Autor:

Sesja Rady Miasta: rozbudowa strefy ekonomicznej i mieszkanie dla repatriantów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj odbyła się jubileuszowa, pięćdziesiąta sesja rady miasta. W jej trakcie radni debatowali nad trzeba projektami uchwał. W porządku obrad znalazł się punkt mówiący o rozszerzeniu Podstrefy Łęczyca Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Rozbudowa łęczyckiej podstrefy okazała się konieczna, ponieważ jeden z inwestorów zadeklarował chęć budowy zakładu w Łęczycy. Przedsiębiorca działa już na łęczyckim rynku pracy. Chce utworzyć kolejny zakład, w związku z tym zwrócił do władz Łęczycy z prośbą o powiększenie obszarów strefy. Radni przychylili się do tego wniosku, uchwała została przyjęta jednomyślnie, jedenastoma głosami „za”

Drugą ważną uchwała przyjętą przez radnych było zrezygnowanie ze sprzedaży w trybie przetargowym jednego z mieszkań. Wiele pytań na ten temat miał radny, Wojciech Wojciechowski. Na początku zwrócił uwagę na brak skarbnika miejskiego w sali obrad. Burmistrz wyjaśnił, że skarbnik nie ma obowiązku obecności na każdej sesji, jednak na prośbę radnego, po krótkiej przerwie, Grażyna Życzkowska pojawiła się by odpowiedzieć na pytania Wojciecha Wojciechowskiego.

- Sprzedaż tego lokalu musiała zostać uwzględniona w budżecie na ten rok. Zastanawiam się, czy zrezygnowanie z przetargu nie odbije się negatywnie na finansach miasta? – pytał radny Wojciechowski

Andrzej Rokicki wyjaśnił, że mieszkanie było wystawiane do przetargu już w latach ubiegłych, jednak nie było nikogo zainteresowanego jego kupnem. Dlatego postanowiono, by zrezygnować z przedaży, a sam lokal przeznaczyć dla rodziny repatriantów.

- Nie przewiduję, by przeznaczenie mieszkania dla repatriantów wpłynęło negatywnie na budżet miasta. Wartość lokalu to ok. 60 tys. zł, więc nie są to kolosalne pieniądze. Zresztą był plan, by ten lokal sprzedać już wcześniej, wtedy także się nie udało – mówiła Grażyna Życzkowska, skarbnik miasta.

Radnie tę uchwałę także przyjęli jednogłośnie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE