Reklama

Śluby w plenerze – czy łęczycanie decydują się na takie rozwiązania?

Opublikowano:
Autor:

Śluby w plenerze – czy łęczycanie decydują się na takie rozwiązania? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Zawarcie związku małżeńskiego dla wielu młodych par jest nie lada wydarzeniem. Jedni mówią, że jest to „najważniejszy dzień w życiu”, inni z kolei z żartem mówią o „popełnieniu największego błędu w życiu”. Czasy się zmieniają i coraz popularniejsze stają się tzw. „wolne związki” lub określane z lat dawniejszych „życie na kocią łapę” i choć społecznie taki styl życia jest bardziej akceptowalny, młode pary decydują się na wypowiedzenie sakramentalnego „tak” przy świadkach. W Polsce wciąż najczęstszą formą zawierania związków małżeńskich jest branie ślubów kościelnych. Inną możliwością jest ślub cywilny, do którego zawarcia dochodzi najczęściej w budynku Urzędu Stanu Cywilnego. Jednak, jak pisaliśmy wyżej, skoro jest to najważniejszy dzień w życiu, pary chcą go wykorzystać w sposób wyjątkowy.  

Ułatwiła to ustawa obowiązująca od marca 2015 roku, dzięki której zawieranie związków małżeńskich na wzór choćby filmów, jest znacznie łatwiejsze. Mowa oczywiście o ślubach w plenerze. 

Jest to usługa dodatkowo płatna, a konieczna, ponieważ trzeba pokryć np. koszt dojazdu czy obecność urzędnika na ślubie. Samo miejsce wybrane przez parę musi gwarantować zachowanie powagi wydarzenia oraz bezpieczeństwo uczestników uroczystości. 

Czy w związku z tymi ułatwieniami, łęczycanie decydują się na śluby w plenerze?

Jak informuje Urząd Stanu Cywilnego, w przeciągu dwóch ostatnich lat były takie przypadki. 

- W roku 2016 tylko jedna para zdecydowała się na ślub w plenerze, w roku 2017 również jedna para zdecydowała się na ślub w plenerze – informuje Katarzyna Pysera-Zachorska.

A jakie jest Wasze zdanie? Śluby w plenerze są romantyczne czy przereklamowane?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE