Reklama

Służby opanowują sytuację

Opublikowano:
Autor:

Służby opanowują sytuację - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności O opanowaniu sytuacji mówiono dzisiaj podczas spotkania z burmistrzem w związku z wichurami, które przetoczyły się wczoraj przez Łęczycę. Wciąż jednak pół miasta - m.in. ulice Jadwigi Grodzkiej, Zachodnia i Konopnickiej nie ma prądu. Energa Operator zapewnił, że do jutra do godziny 23 sytuacja ma zostać naprawiona, jak udało nam się dowiedzieć, usterki znikną jednak znacznie szybciej - nawet w ciągu kilku godzin. Naprawy najdłużej potrwają w gminie Piątek, gdzie wiatr uszkodził linię nie niskiego a wysokiego napięcia.Szczęśliwie wichury nie doprowadziły do niczyjej śmierci. Największy uszczerbek na zdrowiu poniósł jeden z mieszkańców, który uderzony został w tył głowy kawałkiem pokrycia dachowego.

Krzysztof Lipiński chwalił służby za szybkie działania. Szczególnie wyróżnił strażaków z OSP Topola Królewska za usunięcie drzewa, które tarasowało DK nr 91.

Podczas wichury uszkodzony został także kościół parafii św. Andrzeja Apostoła. Rosnące nieopodal drzewo - pomnik przyrody - złamał się spadając na dach. Ksiądz dziekan Sławomir Sobierajski zapowiedział, że będzie chciał drzewo całkowicie usunąć. Zadeklarował również pomoc finansową dla właścicieli nagrobków na cmentarzu. Straty wstępnie wyceniono na 30 tysięcy złotych i choć zarządca nekropolii nie odpowiada za skutki wichur nie pozostawi rodzin zmarłych samych sobie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE