Reklama

Służby ponadnormatywne już na półmetku

Opublikowano:
Autor:

Służby ponadnormatywne już na półmetku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W lipcu bieżącego roku w ślad za podpisanymi porozumieniami ruszyły służby ponadnormatywne. Mieszkańcy miasta i gminy Łęczyca, gminy Grabów i Witonia mogli na swoim terenie spotkać więcej patroli policji.Założenie tego typu przedsięwzięcia polega na tym, że policjanci w czasie wolnym od służby podejmują dodatkowe ośmiogodzinne, odpłatne służby na terenach objętych porozumieniem. Zadania na jakich skupiają się funkcjonariusze to między innymi przeciwdziałanie przestępczości i popełnianiu wykroczeń oraz poprawa porządku publicznego poprzez eliminowanie zachowań nieakceptowanych społecznie.

Ponadto policjanci skupiają się na:

• kontroli miejsc grupowania się osób naruszających ład i porządek publiczny,

• pozyskiwaniu informacji o zjawiskach patologicznych,

• zabezpieczeniu imprez i festynów,

• kontroli miejsc sprzedaży i spożywania alkoholu, co ma na celu ujawnienie osób naruszających przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałanie alkoholizmowi.

Bilans dotychczasowych dodatkowych patroli to 20 ośmiogodzinnych służb w ramach których policjanci: wylegitymowali 111 osób, nałożyli 14 mandatów karnych, sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu, zatrzymali 4 osób w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw: czynnej napaści na funkcjonariuszy, groźbami karalnymi oraz udziałem w bójce, zastosowali 9 pouczeń (głównie w ruchu drogowym), skontrolowali 11 pojazdów, przeprowadzili 26 interwencji. Tego typu patrole będą kontynuowane do końca bieżącego roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE