Reklama

Reklama

Służby ponadnormatywne już na półmetku

Opublikowano: czw, 16 paź 2014 14:49
Autor:

Służby ponadnormatywne już na półmetku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W lipcu bieżącego roku w ślad za podpisanymi porozumieniami ruszyły służby ponadnormatywne. Mieszkańcy miasta i gminy Łęczyca, gminy Grabów i Witonia mogli na swoim terenie spotkać więcej patroli policji.Założenie tego typu przedsięwzięcia polega na tym, że policjanci w czasie wolnym od służby podejmują dodatkowe ośmiogodzinne, odpłatne służby na terenach objętych porozumieniem. Zadania na jakich skupiają się funkcjonariusze to między innymi przeciwdziałanie przestępczości i popełnianiu wykroczeń oraz poprawa porządku publicznego poprzez eliminowanie zachowań nieakceptowanych społecznie.

Reklama

Ponadto policjanci skupiają się na:

• kontroli miejsc grupowania się osób naruszających ład i porządek publiczny,

• pozyskiwaniu informacji o zjawiskach patologicznych,

• zabezpieczeniu imprez i festynów,

• kontroli miejsc sprzedaży i spożywania alkoholu, co ma na celu ujawnienie osób naruszających przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałanie alkoholizmowi.

Bilans dotychczasowych dodatkowych patroli to 20 ośmiogodzinnych służb w ramach których policjanci: wylegitymowali 111 osób, nałożyli 14 mandatów karnych, sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu, zatrzymali 4 osób w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw: czynnej napaści na funkcjonariuszy, groźbami karalnymi oraz udziałem w bójce, zastosowali 9 pouczeń (głównie w ruchu drogowym), skontrolowali 11 pojazdów, przeprowadzili 26 interwencji. Tego typu patrole będą kontynuowane do końca bieżącego roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.