Reklama

Śmieciowy problem Łęczycy

Opublikowano:
Autor:

Śmieciowy problem Łęczycy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W jednym z naszych artykułów pisaliśmy o tym, że Łęczyca ze względu na swoją historię, ma aspiracje do osiągnięcia miana „dużego miasta”. Patrząc na to z pewnej perspektywy, możemy napisać, że Łęczyca powoli zaczyna przypominać Neapol, który słynie z… problemów ze śmieciami.O ile leżące w naszym mieście pojedyncze butelki świadczą przede wszystkim o braku kultury osobistej, o tyle problem pojawia się, gdy liczbę pojedynczą zastępuje liczba mnoga.Tak jest w przypadku kontenerów, gdzie często mieszkańcy nie wyrzucają śmieci bezpośrednio do kontenera, nawet gdy ten stoi pusty, lecz zostawiają odpady obok niego.Niektóre wspólnoty mieszkaniowe postanowiły ograniczyć ten proceder i postawiły ogrodzenie, które otwierane jest na klucz, a które ma na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa zaśmiecania. Niestety, zdarzają się sytuacje, kiedy mieszkańcy zostawiają śmieci tuż przy ogrodzeniu.

Niechlujnym przypominamy więc, że za taki występek mogą uszczuplić swój portfel kwotą od 100 zł do nawet 500 zł.

- Według artykułu 10, ustępu 2a ustawy o zachowaniu czystości i porządku w gminach i w związku z regulaminem utrzymania porządku i czystości na terenie miasta gminy Łęczyca, za śmiecenie można otrzymać mandat w wysokości od 100 zł do 500 zł – informuje komendant Straży Miejskiej Tomasz Olczyk.

Zdarzają się również sytuacje, że mieszkańcy nie zawsze wiedzą, co zrobić ze starymi meblami lub sprzętem elektornicznym i również wyrzucają je do pobliskiego kontenera.

W związku z tym informujemy, że tego typu odpady można oddawać do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych mieszczącego się na ulicy Staromiejskiej 5.

- Odpady wielkogabarytowe muszą być oddawane do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, tzw. „PSZOKu”, który jest na ulicy Staromiejskiej 5 – mówi Tomasz Olczyk – Duże meble, telewizory, zużyte baterie czy akumulatory, tam można to wszystko oddać.

Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych czynny jest we wtorki i czwartki w godzinach 10:00 – 13:00 oraz w soboty w godzinach 12:00 – 16:00. Wszystkie odpady przyjmowane są nieodpłatnie

Uwaga: Począwszy od 1 kwietnia lokalizacja punktu ulegnie zmianie. Nową lokalizacją będzie baza PGKiM w Łęczycy na ul. Tumksiej 2. Godziny otwarcia nie ulegną zmianie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE