Reklama

SOSW w Stemplewie odebrał nagrodę w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom"

Opublikowano:
Autor:

SOSW w Stemplewie odebrał nagrodę w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Juliana Tuwima w Stemplewie otrzymał grant na realizację projektu edukacyjnego „Niech zagoszczą owady w stemplewskim ogrodzie” w ramach konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, organizowanego przez Ogólnopolską Fundację Nasza Ziemia.W dniu 24 marca 2015 r. delegacja z Ośrodka odebrała w Warszawie voucher w wysokości 7 100 zł z rąk organizatorów i sponsora konkursu - Zakładów Tłuszczowych Kruszwica S.A. Cieszymy się bardzo, że znaleźliśmy się wśród 10 laureatów konkursu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, że nasz projekt został dostrzeżony wśród 224 projektów z całej Polski, bo tyle wniosków wpłynęło na ten konkurs.

W czasie tego spotkania przypomniano o głównym celu projektu, jakim jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz poszerzanie wiedzy na temat owadów pszczołowatych i ekosystemów, w jakich występują. Przeprowadzone zostały także warsztaty pod hasłem „Prowadzenie projektu realizowanego w ramach konkursu grantowego”. Dowiedzieliśmy się na nich, jak współpracować z mediami i jak prowadzić fanpage’a na Facebooku. Podczas warsztatów mieliśmy możliwość poznania innych laureatów. Mogliśmy także wymienić się doświadczeniem między sobą odnośnie działań ujętych w swoich programach.

Realizując w Stemplewie projekt edukacyjny „Niech zagoszczą owady w stemplewskim ogrodzie”, przybliżymy uczniom i społeczności lokalnej informacje o owadach pszczołowatych i ich znaczeniu w życiu człowieka. Chcemy zwrócić szczególną uwagę na problem wymierania pszczół i związane z tym zagrożenia dla rolnictwa. Postaramy się uświadomić uczestnikom projektu, że wpływ na wymieranie pszczołowatych ma każdy z nas i każdy z nas może temu przeciwdziałać. Należy pamiętać, że bez owadów zapylających nie będzie życia na Ziemi. Zapraszamy do śledzenia fanpage’a na Fecebooku „Niech zagoszczą owady w Stemplewskim ogrodzie”, gdzie są umieszczane relację z naszych działań.

Projekt realizowany przez wychowanków Ośrodka w Stemplewie, jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Grant ufundowała firma Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Więcej na temat Konkursu: www.pomagamypszczolom.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE