Reklama

Reklama

SOSW w Stemplewie wśród laureatów Konkursu „Ekobelfry 2014”

Opublikowano: śr, 10 gru 2014 10:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności  W dniu 5 grudnia 2014 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podczas uroczystej Gali zorganizowanej w Łódzkim Domu Kultury podsumował Konkursy ogłoszone w 2014 r. Nagrodzono laureatów Konkursów: „EkoaAtywni”, „Ekologiczny magister i doktor” oraz „Ekobelfry”.Konkurs „Ekobelfry” podzielony był na dwie kategorie: EkoBelfer oraz EkoSzkoła Kategoria EkoBelfer przeznaczona była dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nauk przyrodniczych, natomiast w kategorii EkoSzkoła rywalizowały przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, zespoły szkół, szkoły specjalne i ośrodki szkolno – wychowawcze z terenu województwa łódzkiego. Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie najbardziej aktywnych nauczycieli, prowadzących działalność na polu edukacji ekologicznej oraz szkół, przedszkoli i ośrodków propagujących tematykę ochrony środowiska w celu uhonorowania zrealizowanych działań i rozpowszechnienia dobrych przykładów w tym zakresie w roku szkolnym 2013/2014. 

Reklama

 

Systematyczna praca i realizacja programów ekologicznych w SOSW w Stemplewie była podstawą tego, że Ośrodek przystąpił w obu kategoriach do IV edycji Konkursu „Ekobelfry 2014”. Przygotowane zostały wnioski, w których opisano i udokumentowano działania z zakresu edukacji ekologicznej zrealizowane w placówce w roku szkolnym 2013/2014.

 

Podczas tegorocznej Galii w Konkursie „EkoSzkoła” nagrodzonych zostało 15 szkół i placówek oświatowych z terenu woj. łódzkiego. Wśród nich znalazł się Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. J. Tuwima w Stemplewie, który w swojej kategorii zajął drugie miejsce. Nagrodę w wysokości 2.500zł odebrał, wraz z delegacją wychowanków, Dyrektor Ośrodka w Stemplewie Andrzej Zielonka.

 

W kategorii „EkoBelfer”, również drugie miejsce zajęła Pani Marzena Cebulska nauczycielka SOSW w Stemplewie, która za całoroczną pracę i rozpowszechnianie dobrych przykładów w zakresie działalności ekologicznej i ochrony środowiska, odebrała czek o wartości 3.000 zł.

 

W ramach Konkursu „Ekobelfry” przyznano nagrody na ogólną kwotę 94.500 zł.

 

W uroczystej Gali podsumowującej konkursy WFOŚiGW w Łodzi wzięli udział: Marszałek Województwa Witold Stępień, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Łódzkiego Bożena Ziemniewicz, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Sławomir Granatowski, Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Hieronim Andrzejewski. WFOŚiGW w Łodzi reprezentowali: Z-ca Prezesa Zarządu Wiesław Łukomski, Z-ca Prezesa Zarządu Andrzej Czapla, Dyrektor Biura Barbara Rutkowska, Z-ca Dyrektora Biura Ewa Bernacka. W Gali uczestniczyli także członkowie Kolegiów Konkursowych: Katarzyna Krakowska Z-ca Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, dr Agnieszka Wolańska-Kamińska z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, dr Michał Ciepłucha członek Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Łodzi reprezentujący organizacje ekologiczne. Galę Konkursową uświetniły filmy przyrodnicze udostępnione i prezentowane przez Łódzką Wytwórnie Filmów Oświatowych oraz występy przedszkolaków. Wszystkie wyniki konkursów można znaleźć na stronie internetowej www.zainwesujwekologie.pl w zakładce KONKURSY.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.