Reklama

Spotkanie autorskie z Dariuszem Rekoszem

Opublikowano: pon, 8 maj 2017 12:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 5 maja 2017 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej    w Łęczycy zorganizował spotkanie z Panem Dariuszem Rekoszem - autorem prozy przygodowo-detektywistycznej dla dzieci i młodzieży oraz komedii i kryminałów dla dorosłych; animatorem kultury, twórcą scenariuszy i słuchowisk radiowych. Spotkanie miało bardzo ciekawą formę - były to warsztaty detektywistyczne, podczas których prowadzący wprowadził młodych ludzi w sprawy języka i alfabetu, pokazał w jaki sposób można je wykorzystać. Przedstawił również sposoby zaszyfrowania wiadomości. 

W części praktycznej uczniowie próbowali rozkodować zapisy autora a najszybsi otrzymali nagrody książkowe. Oprócz zajęć praktycznych Pan Dariusz Rekosz przygotował również krótką prezentację o swojej literackiej działalności i przedstawił ciekawych ludzi, których miał przyjemność spotkać na swej pisarskiej drodze. Miłośnicy jego twórczości mieli też okazję nabyć książki autora z autografem i dedykacją.

W spotkaniu uczestniczyli wraz z nauczycielkami uczniowie klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Łęczycy oraz uczniowie z klas czwartych i piątych ze Szkoły Podstawowej w Górze św. Małgorzaty.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach projektu „Podróże po regałach” dofinansowanego   ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo Dla Książki 2017”.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE