Reklama

Sprzęt medyczny z zewnętrznych środków trafi do łęczyckich szkół

Opublikowano:
Autor:

Sprzęt medyczny z zewnętrznych środków trafi do łęczyckich szkół - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Sprzęt stanowiący doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej o wartości ponad 15 000,00 zł trafi do działających na terenie Gminy Miasta Łęczyca szkół podstawowych. 5 grudnia br. wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk podpisała umowę z Łódzkim Urzędem Wojewódzkim w Łodzi o udzielenie dotacji celowej z budżetu państwa na ten cel.

– Jestem dumna, że nasze miasto z powodzeniem aplikuje o kolejne fundusze. Tym razem zależało nam na doposażeniu gabinetów pielęgniarskich w nowoczesne urządzenia, które ułatwią pracę pracownikom służby zdrowia w udzielaniu łęczyckim uczniom pomocy przedlekarskiej oraz przeprowadzaniu badań profilaktycznych – podkreśla wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk. 

Szkoła Podstawowa nr 1 zostanie doposażona w tablice pseudoizochromatyczna Ishihary, służące do sprawdzania zdolności rozróżniania kolorów czerwonego i zielonego, optotyp obrazkowy do badania wzroku, apteczki szkolne i szafkę medyczną. Ich koszt wyniesie 2 340,00 zł.

– W ramach otrzymanej dotacji celowej do Szkoły Podstawowej nr 3 zostanie zakupiona waga elektroniczna ze wzrostomierzem, aparat do pomiaru ciśnienia, książeczka z tablicami Ishihary, tablica elektroniczna do badania wzroku oraz parawan za łączną kwotę 6 700,00 zł – dodaje Monika Kilar-Błaszczyk.

Również do Szkoły Podstawowej nr 4 trafią urządzenia o wartości 6 700,00 zł. Będą to m.in. ciśnieniomierz, waga kolumnowa oraz tablica okulistyczna.

Otrzymana dotacja całkowicie pokrywa koszty zakupu ww. sprzętu, co oznacza, że Gmina Miasto Łęczyca nie musiała zabezpieczyć w budżecie środków na wkład własny. Zgodnie z zapisami umowy zadanie zostanie zrealizowane do końca 2017 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE