Reklama

Reklama

"Stało się w 966"

Opublikowano: pt, 20 maj 2016 10:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności I edycja Międzyszkolnego Konkursu,,Stało się w 966" przeszła już do historii...Przypomnijmy - organizatorzy konkursu to Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy oraz Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej i św. Aleksego w Tumie a koordynatorami konkursu byli Monika Borkowska – nauczycielka historii i proboszcz parafii w Tumie ks. Piotr Nowak.Konkurs był jednoetapowy, przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o Chrzcie Polski. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu promującego to ważne wydarzenie w Polsce.

Reklama

16 maja w siedzibie szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, na które przybyli zaproszeni goście m.in. dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy p. Joanna Wdowiak, Kierownik Archiwum Państwowego w Płocku, Oddział w Łęczycy – pani Jolanta Górska – Sieradzka, Kierownik Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym – p. Janusz Jankowski oraz przedstawicielki Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej – pani Mirosława Żydek i pani Maria Sęczkowska.

Zebranym przedstawiono wyniki konkursu:

I miejsce – Karol Nitecki z klasy I TC – ZSP nr 1 w Łęczycy, II miejsce- ex æquo – Paulina Kamińska z klasy II TC – ZSP nr 1 w Łęczycy i Piotr Wierzbicki z klasy II TC – ZSP nr 1 w Łęczycy, III miejsce- ex æquo – Radosław Bartczak z klasy II TC – ZSP nr 1 w Łęczycy i Magdalena Nagórniewicz z klasy III TCM - ZSP nr 1 w Łęczycy; wyróżnienie otrzymała Dominika Podrzycka z klasy I b - I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy.

Finalistom konkursu wręczono nagrody, za które dziękujemy Instytutowi Pamięci Narodowej, Starostwu Powiatowemu w Łęczycy, Parafii Najświętszej Marii Panny Królowej i św. Aleksego w Tumie oraz Towarzystwu Miłośników Ziemi Łęczyckiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.