Reklama

Starosta kontra burmistrz. Uniejów coraz bliżej Łęczycy

Opublikowano:
Autor:

Starosta kontra burmistrz. Uniejów coraz bliżej Łęczycy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Burmistrz Uniejowa nie rzuca słów na wiatr - deklaracja chęci przyłączenia się do powiatu łęczyckiego przerodziła się w konkretne czyny. W całej gminie rozpoczęły się konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy mogą ustosunkować się do planów secesji. Tymczasem starosta poddębicki rozpoczął wojnę na... listy otwarte.- Argumenty Burmistrza mijają się z prawdą i mają jedynie na celu wprowadzenie w błąd mieszkańców Gminy Uniejów i mieszkańców Powiatu Poddębickiego. Jeżeli pan Burmistrz jest tak pewny słuszności swej decyzji i z taką determinacją ją forsuje, to czemu nie podda jej weryfikacji przez wszystkich mieszkańców Gminy w formie referendum - pisze w internecie starosta poddębicki Ryszard Rytter.Tymczasem burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek zdecydował się na konsultacje społeczne. Codziennie w innym sołectwie mieszkańcy gminy mają możliwość opowiedzenia się za lub przeciw przyłączeniu do Łęczycy. Tego również nie omieszkał wypunktować starosta.

- Co prawda ustawa przewiduje formę konsultacji społecznych, ale formuła przyjęta przez Burmistrza umożliwia zatwierdzenie decyzji w oparciu o znikomą grupę mieszkańców. Być może większość mieszkańców Gminy Uniejów nie chce żadnych zmian, tzn. odłączenia od Powiatu Poddębickiego i przyłączenia do Łęczycy, do której musieliby dojeżdżać ponad dwa razy dalej - czytamy w liście otwartym. - Odnosimy wrażenie, iż działania Burmistrza Kaczmarka podyktowane są animozjami osobistymi, urażoną dumą i nie mają nic wspólnego z dobrze pojętym interesem publicznym.

J. Kaczmarek nie zamierza jednak pozostawać dłużny i również w internecie odniósł się do słów starosty.

- Władze powiatu, zarzucają nam brak współpracy, same widząc ją w formie dofinansowywania przez samorządy zadań oraz inwestycji powiatowych. Jak można powoływać się na współpracę i sprawiedliwość, jeśli z kredytu obciążającego cały powiat, buduje się jedynie silną gminę Poddębice? Tym bardziej, że współpraca według Pana Starosty ma się opierać na daninach ze strony gminy i podczas gdy powiat skupia się wyłącznie na obrastaniu w tłuszcz i piórka - czytamy w liście.

O sprawie przyłączenia Uniejowa do powiatu łęczyckiego będziemy informować na bieżąco.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE