Reklama

Strażacy na pomoc staruszce

Opublikowano:
Autor:

Strażacy na pomoc staruszce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Nie tylko z walką z żywiołami kojarzyć powinna się praca strażaków. Nierzadko zostają oni zadysponowani do pomocy pogotowiu czy funkcjonariuszom policji w otwarciu drzwi, za którymi znajduje się osoba wymagająca opieki medycznej. Do takiego właśnie zdarzenia wezwani zostali mundurowi z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy.

Dwa zastępy poniedziałkowego wieczoru prowadziły działania w jednym z mieszkań przy ul. Wojska Polskiego w Łęczycy. Zadaniem strażaków było otwarcie drzwi za pomocą specjalnego sprzętu, co z kolei umożliwiło wejście do mieszkania lekarzom z Zespołu Ratownictwa Medycznego. Za drzwiami mieszkania przebywała bowiem 75-letnia łęczycanka, która potrzebowała pomocy i opieki lekarskiej. Przed przekazaniem kobiety ratownikom pogotowia pomocy udzielali jej strażacy z łęczyckiej komendy.

- Zgłoszenie dotyczące pomocy w otwarciu drzwi celem przekazania osoby znajdującej się w mieszkaniu wpłynęło wczoraj przed godz. 20:00. Po dostaniu się do mieszkania strażacy udzielali pomocy 75-latce i następnie przekazali ją pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego - informuje st. kpt. Marek Mikołajczyk, oficer prasowy KP PSP w Łęczycy.

Szybka interwencja, sprawne działanie kilku strażaków, a także pomoc i przekazanie starszej kobiety w ręce lekarzy doprowadziło do szczęśliwego finału.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE