Reklama

Strażacy podsumowali 2017 rok [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś o godzinie 11 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy odbyła się narada roczna, podczas której podsumowano 2017 rok. Podsumowania dokonał komendant st. kpt. Wojciech Pernal, a w spotkaniu brali udział między innymi przedstawiciele samorządów, ochotniczych straży pożarnych oraz jednostek i instytucji współpracujących z komendą. Poniżej garść ciekawszych statystyk:

Działania ratowniczo-gaśnicze 

W ubiegłym roku Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza oraz Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wyjeżdżały do 733 zdarzeń na terenie powiatu. Do pożarów wyjeżdżano 130 razy, do miejscowych zagrożeń 559 oraz do fałszywych alarmów 44 razy. Dodatkowo, 33 zdarzenia odnotowano poza terenem naszego powiatu w ramach tzw. pomocy sąsiedzkiej. Na sumę zdarzeń składało się: 6 pożarów, 24 miejscowe zagrożenia i 3 fałszywe alarmy. 

Najwięcej interwencji strażacy mieli w mieście Łęczyca – 222, a najmniej na terenach gmin Witoni i Świnic Warckich – 43. W podziałach na miesiące najbardziej intensywnym okazał się miesiąc październik, gdzie interweniowano 149 razy (za nim miesiąc czerwiec – 139). Najspokojniejszym miesiącem okazał się listopad – 20 zdarzeń. 

W podziale na interwencje, strażacy z PSP interweniowali 306 razy, co stanowi 42% wszystkich działań, druhowie z OSP interweniowali 277 razy (38%), a wspólnie działano w 150 przypadkach (20%).

W porównaniu z rokiem 2016 łącznych zdarzeń było o 135 więcej. W tej statystyce przewodzi rok 2015, w którym odnotowanych zdarzeń było aż 819.

W wyniku podjętych działań strażakom udało się uratować w ubiegłym roku mienie o łącznej wartości 17 605 tys. zł. Łącznie straty ogólne wyniosły 7 848,70 tys. zł.

Osoby poszkodowane

W ubiegłym roku w wyniku zdarzeń miejscowych śmierć poniosło 7 osób (żadna z nich nie zginęła w pożarze), rannych łącznie były 73 osoby: 3 ratowników, 70 osób innych, w tym 4 dzieci. 

Pozyskane dotacje

Ochotnicze Straże Pożarne wchodzące w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w ubiegłym roku otrzymały dotację Komendanta Głównego PSP na realizację zadania pt. „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do KSRG”. W sumie udało się pozyskać 164 533 tys. zł

Ponadto, Ochotnicze Straże Pożarne w ubiegłym roku otrzymały także dotację Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na realizację zadania pt. „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych” na łączną kwotę 99 715 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE