Reklama

Strażacy podsumowali rok

Opublikowano:
Autor:

Strażacy podsumowali rok - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W miniony czwartek w Starostwie Powiatowym w Łęczycy odbyła się narada podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy w 2019 roku oraz przedstawiono plany na 2020 rok.

Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy mł. bryg. Wojciech Pernal przedstawił informację z działalności komendy w ubiegłym roku. W 2019 roku Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Łęczycy i jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wyjeżdżały do 716 zdarzeń na terenie powiatu, tj. do pożarów 249 razy, miejscowych zagrożeń 424 oraz alarmów fałszywych 43. Dodatkowo 11 zdarzenia odnotowanych było poza terenem powiatu, tj. tzw. pomoc sąsiedzka, było to: 1 pożar, 8 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.
Na 716 zdarzeń, strażacy PSP samodzielnie brali udział w 277 akcjach (39%), druhowie z OSP w 200 akcjach (28%), a wspólnie strażacy PSP i OSP działali przy 239 akcjach (33%). Największą liczbę wyjazdów odnotowano w czerwcu (124 razy), a najmniejszą w lutym i grudniu (16 razy). Wartość uratowanego mienia to 7 mln 726 tys. zł. W 2019 roku Komenda Powiatowa PSP w Łęczycy przeprowadziła czynności kontrolno-rozpoznawcze w 156 obiektach.
W minionym roku zostało przeprowadzone "Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników OSP", które ukończyło 22 druhów oraz "Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP", które ukończyło 20 druhów. Łącznie przeszkolonych zostało 42 druhów jednostek OSP z terenu powiatu łęczyckiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE