Reklama

Reklama

Strażacy podsumowali rok

Opublikowano: śr, 12 lut 2020 14:32
Autor:

Strażacy podsumowali rok - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W miniony czwartek w Starostwie Powiatowym w Łęczycy odbyła się narada podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy w 2019 roku oraz przedstawiono plany na 2020 rok.

Reklama

Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy mł. bryg. Wojciech Pernal przedstawił informację z działalności komendy w ubiegłym roku. W 2019 roku Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Łęczycy i jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wyjeżdżały do 716 zdarzeń na terenie powiatu, tj. do pożarów 249 razy, miejscowych zagrożeń 424 oraz alarmów fałszywych 43. Dodatkowo 11 zdarzenia odnotowanych było poza terenem powiatu, tj. tzw. pomoc sąsiedzka, było to: 1 pożar, 8 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.
Na 716 zdarzeń, strażacy PSP samodzielnie brali udział w 277 akcjach (39%), druhowie z OSP w 200 akcjach (28%), a wspólnie strażacy PSP i OSP działali przy 239 akcjach (33%). Największą liczbę wyjazdów odnotowano w czerwcu (124 razy), a najmniejszą w lutym i grudniu (16 razy). Wartość uratowanego mienia to 7 mln 726 tys. zł. W 2019 roku Komenda Powiatowa PSP w Łęczycy przeprowadziła czynności kontrolno-rozpoznawcze w 156 obiektach.
W minionym roku zostało przeprowadzone "Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników OSP", które ukończyło 22 druhów oraz "Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP", które ukończyło 20 druhów. Łącznie przeszkolonych zostało 42 druhów jednostek OSP z terenu powiatu łęczyckiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.