Reklama

Strefa płatnego parkowania czynna również w weekendy?

Opublikowano:
Autor:

Strefa płatnego parkowania czynna również w weekendy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Uruchomienie strefy płatnego parkowania przed Urzędem Miejskim wzbudziło mieszane uczucia wśród mieszkańców, niemniej wraz z dniem 1 lutego terminale zostały uruchomione. Wątpliwości wciąż jednak jest sporo. Jeden z naszych Czytelników zwrócił uwagę, że strefa miała być bezpłatna w weekendy, a mimo to szlabany stały opuszczone. Miało to spowodować dezorientację wśród kierowców, którzy parkowali swoje pojazdy wzdłuż ulicy Marii Konopnickiej. Wioletta Stefaniak z Wydziału Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu wyjaśnia, że opłata za parkowanie pojazdów na obszarze strefy płatnego parkowania jest pobierana w dni robocze, czyli: - poniedziałek w godz. 8.00-15.30- wtorek w godz. 8.00-17.30- środa w godz. 8.00-15.30- czwartek w godz. 8.00-15.30- piątek w godz. 8.00-15.30

Zapewnia również, że w weekendy strefa jest bezpłatna, jednakże wjeżdżając na jej teren trzeba pobrać bilet z terminalu wjazdowego. 

- W pozostałych godzinach oraz w weekendy strefa jest bezpłatna. Wjeżdżając na jej teren, należy pobrać bilet parkingowy, niezbędny do wyjazdu ze strefy, jednakże przy terminalu wyjazdowym nie uiszczamy żadnej opłaty. Strefa płatnego parkowania zaczyna odpłatnie funkcjonować w godzinach wskazanych wyżej, tj. jeśli pojazd zostanie zaparkowany w niedzielę, a wyjazd ze strefy odbędzie się po godz. 8.30 w poniedziałek, wówczas istnieje konieczność poniesienia opłaty.

Pani kierownik dodaje również, że strefa jest elektronicznie monitorowana, a dotychczas nie odnotowano jej błędnego funkcjonowania. 

- W przypadku jakichkolwiek utrudnień związanych z działaniem strefy, zwłaszcza po godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Łęczycy, prosimy o ich zgłaszanie do Straży Miejskiej w Łęczycy pod nr telefonu 510 099 251 lub 510 099 252 – kończy Wiolleta Stefaniak. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE