Reklama

Sukces bluesmana z Garbalina

Opublikowano:
Autor:

Sukces bluesmana z Garbalina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 14 października na terenie Zakładu Karnego w Wojkowicach rozstrzygnięty został XVII Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej "Blues zza krat". Zwycięzcą tegorocznej edycji przeglądu muzycznego został osadzony z Zakładu Karnego w GarbaliniePrzegląd zasięgiem swym objął kilkanaście jednostek penitencjarnych, reprezentowanych przez kilkudziesięciu wykonawców. Rywalizacja dotoczyła przede wszystkim zespołów muzycznych, jednak wśród uczestników przeglądu odnotowano także udział dwóch solistów.

Impreza muzyczna za murami Wojkowickiego zakładu odbywa się cyklicznie. W tym roku był to już 17-ty przegląd, a dzięki tej inicjatywie "artyści" zza murów aresztów i zakładów karnym mogą zaprezentować swój warsztat muzyczny oraz dorobek artystyczny większej publiczności. Publiczności złożonej głównie z osadzonym, ale też licznemu gronu osób zaproszonych znających się na tym nurcie muzycznym. Tegorocznym gościem specjalnym „Bluesa zza krat” był zespół „Blend” oraz zwycięzca ubiegłorocznego przeglądu – zespół „Paragraf 64”.

Zakład Karny w Garbalinie już po raz drugi uczestniczył w imprezie tej znamienitej rangi. I jak się okazało do dwóch razy sztuka! W tym roku to przedstawiciel Garbalina został wyróżniony przez jury, i tym samym został zwycięzca XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Muzyki Więziennej "Blues zza krat" w Wojkowicach. Jest to niewątpliwie spektakularny sukces, który pozwala wpisać garbalińską jednostkę w „muzyczną mapę penitencjarną”! Repertuar zwycięzcy związany był ściśle z mottem przewodnim konkursu, czyli "Bluesem zza krat".

W trakcie przeglądu zaprezentował trzy utwory muzyczne. Do każdego z nich samodzielnie skomponował muzykę i ułożył słowa. Licznie zgromadzona widownia wraz ze znamienitymi gośćmi oraz jJury, po zakończonym występie nagrodziła naszego reprezentanta gromkimi brawami, a sami uczestnicy konkursu indywidualnie składali gratulacje dając wyrazy uznania naszemu muzykowi!

Tegorocznego "Bluesa zza krat" wygrał solista z ZK w Garbalinie, opisywany przez jury, jako: „ten, który miał najwięcej bluesa w sobie”. Zdobywcy drugiego miejsca – zespół WSB z ZK w Wojkowicach - uznanie zdobyli zarówno zmuszającymi do refleksji tekstami swoich utworów, jak i wysokim poziomem warsztatu solisty. Trzecie miejsce przypadło w tym roku zespołowi „Pierwsza Wokanda” z ZK w Głubczycach. Wyróżniono również reprezentantów ZK nr 1 w Strzelcach Opolskich – zespół „Red House”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE