Reklama

Reklama

Sukcesy naszych krasomówców

Opublikowano: wt, 10 lis 2015 08:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Podczas wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Łodzi nasz powiat reprezentowali zwycięzcy etapu rejonowego w Łęczycy, uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka: Ula Kowalczyk i Jan Zaborowski, Szkoły Podstawowej w Górze Św. Małgorzaty – Robert Kubiak, Gimnazjum w Topoli Królewskiej – Magdalena Nawrotek, Gimnazjum w Nowym Gaju: Oliwia Augustyniak i Kacper Pałczyński.Istotą tego konkursu jest jak najpiękniej opowiedzieć o swej Ojczyźnie, wykorzystując wiedzę krajoznawczą o regionie, piękno języka polskiego, umiejętność poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli.

Reklama

Nasi krasomówcy, podobnie jak nasz region, okazali się niezwykle ujmujący i przekonywujący. Z wielką charyzmą i iście diabelskim temperamentem opowiadali o tym, co można zobaczyć i kogo spotkać jeżdżąc po ziemi łęczyckiej. Jury i publiczność z zainteresowaniem słuchali wystąpień konkursowiczów, a ich oceny były następujące:

I miejsce – Jan Zaborowski – Szkoła Podstawowa w Topoli Królewskiej
II miejsce – Urszula Kowalczyk– Szkoła Podstawowa w Topoli Królewskiej
III miejsce – Robert Kubiak – Szkoła Podstawowa w Górze św. Małgorzaty

W kategorii gimnazjów:
I miejsce Oliwia Augustyniak – Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce Magdalena Nawrotek – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Zdobywcy I i II miejsca: Jan Zaborowski, Urszula Kowalczyk oraz Oliwia Augustyniak będą reprezentować województwo łódzkie podczas finału ogólnopolskiego w Legnicy, który jest organizowany przez Oddział PTTK w Legnicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.