Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś o godzinie 11 przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Z tej okazji, wręczono 33 policjantom i policjantkom nominacje na wyższe stopnie oraz wyróżniono 7 za specjalne zasługi i osiągnięcia.Na obchodach obecny był Senator RP Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP Piotr Polak oraz władze samorządowe: starosta powiatu łęczyckiego Wojciech Zdziarski, wicestarosta Krystyna Pawlak, burmistrz Krzysztof Lipiński, a także wielu innych znamienitych gości, w tym młodszy inspektor Dariusz Walichnowski, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji.Rozkazem Personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi z dniem 24 lipca 2016 roku na stopień aspiranta sztabowego zostało mianowanych 7 starszych aspirantów.Stopień starszego aspiranta  uzyskało 2 aspirantów, a stopniem aspiranta mianowano 5 sierżantów sztabowych.

Na stopień młodszego aspiranta zostali mianowani 2 sierżanci sztabowi, a z kolei stopniem sierżanta sztabowego może poszczycić się 6 starszych sierżantów

Dziesięciu sierżantów awansowano na stopień starszego sierżanta, a jeden posterunkowy dostał nominację sierżanta.

Wyróżniono także mł. asp. Amadeusza Kościelskiego, którzy zajął I miejsce w IX Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, w tym samym konkursie sierż. sztab. Mariusz Kowalski zajął XI miejsce. Panowie jako para zajęli pierwsze miejsce w województwie łódzkim.

Sierżant Andrzej Milczarek i sierż. Bartosz Cybulski zajęli VIII miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2016”. sierż. Łukasz Estal również uplasował się  na VIII miejscu  w Eliminacjach Wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Ruchu Drogowego. st. sierż. Jacek Ziółkowski zajął V miejsce w Wojewódzkich Eliminacjach do XVI Kynologicznych Mistrzostw Polski. Natomiast st.sierż. Damian Tybińkowski zajął miejsce na podium w IV Mistrzostwach Polskich Służb Mundurowych w Kickboxingu.

Po uroczystych przemówieniach delegacje i goście złożyli wieńce przy tablicy upamiętniającej pomordowanych przez NKWD w Katyniu komendantów łęczyckiej policji.