Reklama

Temat przebudowy stadionu miejskiego wrócił na komisję

Opublikowano:
Autor:

Temat przebudowy stadionu miejskiego wrócił na komisję - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Jednym z newralgicznych punktów poniedziałkowej sesji był temat przesunięcia środków w budżecie na projekt przebudowy stadionu miejskiego.Na tę chwilę o stadionie miejskim można napisać tylko tyle, że jest. Oprócz spotkań, które rozgrywa na nim klub sportowy Górnik Łęczyca, korzystają z niego również dzieci i młodzieć trenujące lekką atletykę, bądź odbywające zajęcia z wychowania fizycznego.W związku z tym zarząd MKLA Łęczyca zaapelował do burmistrza i rady miejskiej o podjęcie stosownych kroków, które miałyby na celu modernizację obiektu, natomiast burmistrz zobligował się do działania.- Burmistrz Miasta planuje pozyskać środki na przebudowę stadionu miejskiego tak by obiekt unowocześnić, a przede wszystkim dopasować do wymogów jakie mają spełniać obiekty, na których można organizować zawody o co najmniej ogólnopolskiej randze. To odpowiedź na postulaty łęczyckich środowisk sportowych, które swoją pracą i determinacja oraz płynącymi z nich sukcesami dowiodły, że warto w nie inwestować – mówi Jakub Pietkiewicz pełnomocnik burmistrza - Nikogo nie trzeba przekonywać o sile łęczyckiej lekkiej atletyki i o jej tradycjach. Wypadałoby by obiekt sportowy, na którym mają trenować przyszli olimpijczycy, spełniał choć w minimalnym stopniu obecnie obowiązujące standardy. Pierwszym krokiem na drodze poprawy stanu bazy sportowej oraz do pozyskania dofinansowania było opracowanie nowej dokumentacji dla planowanej przebudowy obiektu.

Na poniedziałkowej sesji radni odrzucili projekt uchwały, który mówił o przesunięciu 70 tys. zł. na stworzenie projektu przebudowy stadionu, w wyniku czego zapanowała konsternacja, jakoby radni nie przychylili się pozytywnie do prośby zarządu MKLA Łęczyca.

Przewodniczący rady miejskiej Paweł Kulesza uspokaja, że temat nie został zamknięty, a jak zaznaczył, musi go rozpatrzyć stosowna komisja.

- Projekt nie został odrzucony, lecz wycofany do ponownego rozpatrzenia przez tematyczną komisję, w tym przypadku komisję sportu. Chcemy porozmawiać również z łęczyckim środowiskiem sportowym, czyli lekkoatletami i piłkarzami, którzy również korzystają z obiektu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE