Reklama

Trwa demontaż lodowiska na łęczyckim zamku

Opublikowano:
Autor:

Trwa demontaż lodowiska na łęczyckim zamku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Lodowisko na Zamku Królewskim w Łęczycy było prawdziwą zimową atrakcją dla mieszkańców i świetną promocją miasta. Interesowały się nim nasze lokalne media, ale pojawiły się również relacje w mediach ogólnopolskich. Pozytywne reakcje mieszkańców pojawiały się zanim jeszcze obiekt został uruchomiony i towarzyszyły nam przez cały okres jego funkcjonowania.Obecnie trwa demontaż lodowiska. Rozebrane zostały już bandy. Roztapiana jest tafla lodowa i zwijana instalacja chłodząca. Do końca tygodnia lodowisko całkiem zniknie z dziedzińca Zamku Królewskiego w Łęczycy.Zorganizowanie lodowiska na wolnym powietrzu wyraźnie zaprocentowało. Możliwość jazdy pod gołym niebem, pełnym gwiazd, w otoczeniu murów łęczyckiego zamku to niepowtarzalne przeżycie, którym wielu osobom zapadnie głęboko w pamięć.Obiekt okazał się też wyjątkowo bezpieczny. Podczas długiego okresu funkcjonowania i tysięcy osób przewijających się przez obiekt, pomocy medycznej trzeba było udzielać jedynie trzy razy.

Ta funkcjonująca ponad trzy miesiące zimowa atrakcja kosztowała budżet miasta nieco ponad 44 tys zł. Dodatkowo samorząd miejski zapłaci również za koszty energii elektrycznej niezbędnej do uruchomienia i funkcjonowania lodowiska.

W ramach zawartej umowy udało się wynegocjować bezpłatne wejścia dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży z miejskich placówek oświatowych. Możliwość nieodpłatnego skorzystania z obiektu zapewniona była dla łęczyckich dzieci również w ferie. Dodatkowo w kilka wybranych dni wszyscy łęczycanie mogli skorzystać z obiektu za darmo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE