Reklama

Reklama

Trwa procedura odbioru prac na ul. Poznańskiej

Opublikowano: pon, 30 lis 2015 14:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W dniu 27 listopada rozpoczęła się procedura odbioru prac realizowanych w ramach przebudowy ulicy Poznańskiej. Równolegle prowadzone były jeszcze prace porządkowe i roboty wykraczające poza pierwotny zakres umowy. Wartość zrealizowanych prac wynosi 2 257 911,02 zł. Na realizację zadania pozyskana została dotacja z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w wysokości 888 640.00 zł.Zadanie inwestycyjne prowadzone pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych na terenie miasta Łęczyca – ul. Poznańska” dotyczy przebudowy ulicy Poznańskiej od ul Ogrodowej do wyjazdu na drogę krajową nr 91. W ramach zadania przebudowana została nawierzchnia jezdni, chodników, zjazdów, zatok postojowych, zatoki autobusowej. Zrealizowana została przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej z przykanalikami, wpustami ulicznymi i odwodnieniem liniowym, a także budowa i przebudowa kanalizacji sanitarnej oraz wodociągu. 

Reklama

Obecnie na ulicy Poznańskiej trwają jeszcze prace, które wykraczają poza pierwotny projekt. Są to przede wszystkim elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego – wysepki zlokalizowane u wylotu ulicy Poznańskiej w kierunku targowiska.  Montowany jest także próg zwalniający.

Miasto w niedalekiej przyszłości planuje remont kolejnego odcinka ulicy Poznańskiej, prowadzący do ulicy Kilińskiego.

- W tym roku wystąpiliśmy z wnioskiem o dofinansowanie pozostałej części zadania obejmującej odcinek Poznańskiej od ulicy Kilińskiego do ulicy Ogrodowej oraz plac przy stacji paliw – informuje Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza - Zaplanowana jest na tym odcinku przebudowa ulicy wraz z chodnikami, budowa kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi, przebudowa sieci wodociągowej. Wartość zaplanowanych nakładów nieco ponad 2,8 mln zł. Staramy się na to zadanie pozyskać środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w wysokości 1,4 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.