Reklama

Reklama

Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Opublikowano: czw, 27 kwi 2017 14:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 26 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach policjanci łęczyckiego ruchu drogowego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” przeprowadzili powiatowe eliminacje do Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Reklama

Po eliminacjach szkolnych i gminnych przyszedł czas na eliminacje powiatowe, które dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach policjanci z ruchu drogowego łęczyckiej komendy przeprowadzili na terenie placówki. W tym etapie udział wzięło sześć szkół podstawowych i cztery gimnazja z powiatu łęczyckiego. Uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach. Uczestnicy turnieju sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną rozwiązując testy, po czym znajomość przepisów i znaków ruchu drogowego weryfikowali przejeżdżając miasteczko ruchu drogowego. Obok tych konkurencji uczniowie doskonalili jazdę rowerem po torze przeszkód a także sprawdzali wiedzę z pierwszej pomocy przedmedycznej. W kategorii klas podstawowych III miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Chorkach, II – SP w Sługach, I- SP w Daszynie. Wśród gimnazjów III miejsce zajęli uczniowie z Piątku, II – młodzież z Nowego Gaju, na pierwszym miejscu podium stanęli uczniowie gimnazjum w Grabowie. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczał Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy podinsp. Zbigniew Gruszczyński, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Dariusz Kupisz, w imieniu Starosty Andrzej Owczarek oraz Dyrektorka Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach Emilia Kołodziejczyk.

Głównym celem Turnieju jest popularyzowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znajomości przepisów ruchu drogowego, w tym znaków drogowych oraz umiejętność ich zastosowania na drodze, a także doskonalenie jazdy rowerem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.