Reklama

Uczciliśmy Niepodległą. Wyjątkowo!

Opublikowano:
Autor:

Uczciliśmy Niepodległą. Wyjątkowo! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Święto Niepodległości to wielkie wydarzenie dla Polaków. Pamiętali o nim uczniowie z Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej. 14 listopada 2014 roku od samego rana grupy projektowe z klas IIIB i IIIC, pracujące pod opieką pań K. Bednarek i A. Lickowskiej, przygotowały dwie prezentacje o treściach patriotycznych. Stanowiły one ostatnie ogniowo działań w ramach projektu „Od Legionów Polskich do niepodległości i obrony II Rzeczpospolitej”.

Z kolei długie przerwy należały do klasy ID, dla której Święto Niepodległości stało się okazją do zrealizowania projektu edukacyjnego w formie spektaklu słowno-muzycznego ,,Z pieśnią patriotyczną na ustach”. Opiekunami tego przedsięwzięcia byli p. Marcin Tober i p. Andrzej Łuczak. Młodzi wykonawcy przykuli uwagę całej rzeszy gimnazjalistów i pracowników szkoły. Dziewczęta z ID razem ze szkolnym chórem ,,Pierożki” zaprezentowały najbardziej znane pieśni patriotyczne, m.in. ,,Przybyli ułani”, ,,Białe róże”, ,,Wojenko, wojenko”.

Piękny wokal, miłe dla ucha dźwięki gitary i akordeonu sprawiły, że przedstawienie zapadło głęboko w pamięć, a dekoracje w barwach narodowych dopełniły całości. To był świetny pokarm dla ducha.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE