Reklama

Udana akcja policjantów – uratowali mężczyznę przed samobójstwem [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Udana akcja policjantów – uratowali mężczyznę przed samobójstwem [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Miniony weekend należał do względnie spokojnych, choć spokojnie się nie zaczął. Jak poinformował st. kpt. Marek Mikołajczyk z KP PSP Łęczyca, strażacy interweniowali w piątek wieczorem przy ulicy Zachodniej. Niewiele brakowało, a doszłoby do samobójstwa, gdyby nie udana interwencja policjantów. Strażacy przed godziną 23 otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który chce skoczyć z 4 piętra z jednego z bloków na ulicy Zachodniej. Niezwłocznie wysłano tam dwa zastępy, a na miejscu pracowali także policjanci. - Mężczyzna został zniechęcony przez policjantów do próby i udało się go uratować. Nasze działania polegały na przygotowaniu podnośnika i skokochronu, w przypadku, gdyby doszło do próby popełnienia samobójstwa – mówi st. kpt. Marek Mikołajczyk. AKTUALIZACJA

15 września 2017 roku w godzinach wieczorowych dyżurny łęczyckiej komendy odebrał zgłoszenie, że na parapecie okna czwartego piętra bloku mieszkalnego przy ulicy Zachodniej siedzi mężczyzna, który krzyczy, że chce odebrać sobie życie. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy bezzwłocznie podjęli negocjacje. Mężczyzna groził, że jeśli tylko spróbują się zbliżyć on wyskoczy. Dyżurny komendy policji do pomocy skierował też zastępy straży pożarnej oraz załogę pogotowia ratunkowego.

- Kiedy pod blok na sygnałach podjechał wóz strażacki a desperat na moment odwrócił uwagę od policjantów, ci natychmiast wykorzystali sytuację i wbiegli do klatki schodowej. Chcieli niezauważeni podejść jak najbliżej desperata dlatego zdjęli nawet buty i po ciemku , bardzo cicho dotarli do niedoszłego samobójcy. Sprawnie ściągnęli go z parapetu i przekazali zespołowi załogi pogotowia ratunkowego. Mężczyzna trafił do szpitala psychiatrycznego - informuje mł. asp. Agata Bierzyńska z KPP Łęczyca. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE