Reklama

Ulica Józefa Dworzaczka nabiera blasku

Opublikowano:
Autor:

Ulica Józefa Dworzaczka nabiera blasku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Z początkiem listopada rozpoczął się długo wyczekiwany remont ulicy Dworzaczka. W ramach inwestycji, na blisko 200 metrach ulicy, kostką brukową zostanie wyłożona jezdnia, powstaną chodniki, wjazdy na posesję, a także pasy zieleni. O tym, że remont ulicy był konieczny, nie trzeba nikogo przekonywać. Każde większe opady deszczu czy śniegu wiązały się z powstawaniem ogromnych kałuż oraz pokładów błota, w których grzęźli zarówno mieszkańcy, jak i samochody.

– Do tej pory drogi budowane były na piasku, co wiązało się z brakiem stabilizacji nawierzchni. Wjazd ciężkiego sprzętu, np. śmieciarki, powodował ich rozjeżdżanie. Prace na ulicy Dworzaczka wykonywane są przy użyciu innej niż dotychczas technologii. Zastosowaliśmy certyfikowaną podbudowę piaskowo-cementową – mówi Karol Niewiadomski, dyrektor Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska”.

– Przystępując do realizacji inwestycji razem z dyrektorem „Zieleni Miejskiej” podjęliśmy decyzję o zastosowaniu podłoża, które pozwoli na wjazdy samochodów o dużym tonażu, a tym samym przełoży się na dłuższe użytkowanie drogi – mówi wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

Obecnie trwają prace przy układaniu nawierzchni jezdni, kolejny etap robót obejmie chodniki i wjazdy oraz wydzielenie pasów zieleni, na których wiosną zostanie posiana trawa. Inwestycja realizowana jest przez Jednostkę Budżetową „Zieleń Miejska”. Koszt inwestycji zamknie się w kwocie blisko 200 000,00 zł. Zakończenie prac planowane jest do końca roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE