Reklama

V Andrzejkowy Turniej Taneczny w Łodzi

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 26 listopada uczniowie naszego SOSW Stemplew uczestniczyli w  Andrzejkowym Turnieju Tanecznym, organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych nr 7 w Łodzi.Turniej ten przeznaczony był dla dzieci i młodzieży z zespołów edukacyjno – terapeutycznych. Zadaniem uczestników było przygotowanie dwóch układów tanecznych do muzyki country i Disko lat 70-tych. Celem turnieju było rozwijanie wrażliwości muzycznej, wyobraźni oraz stworzenie akceptowalnych sposobów uwalniania fizycznego napięcia, niepokoju i stresu. Komisja konkursowa oceniała nie tylko prawidłowości wykonania układu ale przede wszystkim zaangażowanie, pomysłowość, aktywność i dynamikę uczestników oraz dobór stroju do gatunku tańca.

Podczas turnieju na scenie stanęło kilka grup tanecznych, prezentujących wysoki poziom swoich umiejętności, pomysłowości, strojów i choreografii. Ośrodek reprezentowały dwie pary taneczne, w tańcu contry: Daria Jaros i Karolina Kwiatkowska, natomiast w rytmie disco lat 70-tych: Ewa Gortat i Jakub Kamiński. Uczniowie szkoły stanęli na wysokości zadania, świetnie się zaprezentowali pokazując wszystkim jak można bawić się przy gatunkach muzyki, której nie słuchamy na codzień. Obydwie grupy ze Stemplewa nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Po występach wszystkich uczestników nadszedł czas na niespodzianki. Organizatorzy przygotowali dla uczestników, m.in. występ solistki, która zaprezentowała układ w stylu hip-hop, profesjonalnej grupy tanecznej, wspólny taniec z instruktorem zumby, słodki poczęstunek, integracyjną dyskotekę oraz nagrody i dyplomy.

Młodzi artyści z uśmiechami na twarzy i wieloma pozytywnymi wrażeniami wrócili do Stemplewa, oczekując na zaproszenie w kolejnej edycji turnieju.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE