Reklama

W mieście trwają przygotowania do programu „Rodzina 500 plus”

Opublikowano:
Autor:

W mieście trwają przygotowania do programu „Rodzina 500 plus” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dnia 17 lutego br. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, co oznacza, że już wkrótce w całej Polsce ruszy program „Rodzina 500 plus”.W ramach programu rodzice będą mogli otrzymywać świadczenia wychowawcze w wysokości 500 zł netto co miesiąc na drugie i kolejne dziecko, niezależnie od wysokości dochodu.  Kwota ta jest zwolniona od podatku i nie będzie podlegać egzekucji, podobnie jak inne świadczenia wychowawcze dla rodzin.- Pozytywnie oceniamy wprowadzone rozwiązania. To długo oczekiwany ruch w kierunku polskich rodzin. I choć na tym pierwszym etapie wprowadzania programu pojawiają się pewne wyzwania organizacyjne to w pełni rozumiemy potrzebę podjęcia działań w tym zakresie. Jesteśmy w stałym kontakcie z Łódzkim Urzędem Wojewódzkim w Łodzi i staramy się na bieżąco wyjaśniać wszelkie pojawiające się niejasności – mówi Jakub Pietkiewicz pelnomocnik burmistrza ds. komunikacji społecznej.

Planowany start programu datuje się na 1 kwietnia br. Natomiast po publikacji w Dzienniku Ustaw obowiązywać będzie miesięczne vacato legis, czyli okres między publikacją aktu prawnego, a jego wejściem w życie. Przez ten czas samorządy będą przygotowywały się do obsługi programu.

Jak więc wyglądają przygotowania w mieście?

- Przygotowujemy się do uruchomienia programu 500+ Z całą pewnością będziemy potrzebowali nowych osób do jego obsługi. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony nabór na dwa stanowiska urzędnicze. Zamierzamy obsługę całego programu 500 + w tym przyjmowanie wniosków zorganizować w Urzędzie Miejskim przy ul. Konopnickiej 14 – mówi Jakub Pietkiewicz -  Ostatecznie przyjęte rozwiązania będą zależeć od liczby osób, które złożą wnioski. Będą one uzależnione również od wysokości środków finansowych na realizację tego zadania, jakie dodatkowo na ten cel wpłyną do budżetu łęczyckiego samorządu.

Urząd Wojewódzki 1 marca br. organizuje spotkanie informacyjne dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego regionu.

Warto zaznaczyć, że start programu nie jest równoznaczny ze startem wypłaty świadczeń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE