Reklama

W ten weekend trwa finał Szlachetnej Paczki

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W ten weekend trwa finał Szlachetnej Paczki, a wolontariusze z całej Polski mają ręce pełne roboty. Nie inaczej to wygląda w Łęczycy, gdzie w Domu Kultury, siedzibie łęczyckiego oddziału, w pocie czoła pracują osoby z wolontariatu. W tym roku 25 rodzin potrzebowało wsparcia i okazało się, że każda z nich znalazła swojego darczyńcę. Dziś wolontariusze pracują głównie w terenie i zajmują się rozwożeniem paczek do potrzebujących. W łęczyckim oddziale Szlachetnej Paczki pracuje 10 wolontariuszy. 

Lider oddziału Mateusz Żmudowski wyraża przekonanie, że dobro wraca, czego przykładem może być ciekawa anegdota, którą podzielił się z nami. 

- Kiedyś pewien pan wraz z rodziną był na najniższym progu. Otrzymał paczkę, później znalazł pracę, a obecnie stał się wolontariuszem i darczyńcą. Pomaga do tej pory w Szlachetnej Paczce – mówi Mateusz.

Akcja Szlachetnej Paczki polega na bezpośredniej pomocy potrzebującym. Rodziny, które zgłaszają się do akcji, przekazują swoje najpilniejsze potrzeby. Często jest to odzież, artykuły spożywcze bądź chemiczne lub sprzęt AGD. Poprzez udział w akcji, rodziny poprzez darczyńców, mają okazję spędzić Święta, na jakie zasługują. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE