Reklama

Reklama

Warsztaty "Edukacja szkolna przeciw wykluczeniu prawnemu" w ZS im. J. Grodzkiej

Opublikowano: śr, 26 lis 2014 11:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności ZS im. J. Grodzkiej  już po raz kolejny angażuje się w działania służące rozwiązywaniu problemów społecznych. ,,Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu", to nazwa projektu, który jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości:,,Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości/Poprawa skuteczności wymiaru sprawiedliwości".Projektem objętych zostało 35 licealistów z klasy 1 i 2. Warsztaty poprowadził dr Michał Pietkiewicz. Tematyka zajęć dotyczyła organizacji i funkcjonowania polskiego sądownictwa, a także zagrożeń prawnych i ochrony praw osób pokrzywdzonych.

Reklama

Czterogodzinne warsztaty przeprowadzone 21.11.2013. w naszym Zespole pozwoliły na zwiększenie wśród młodzieży znajomości zasad funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Omówiono: etapy postępowania karnego; konsekwencje prawne posiadania i obrotu środków odurzających; przemoc w szkole (naruszenie nietykalności cielesnej, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, bójka i pobicie); problem przemocy w rodzinie (znęcanie się); zagrożenia w Internecie (zniewaga i zniesławienie w Internecie, cyberstalking, rozpowszechnianie nielegalnych treści, paserstwo); równouprawnienie.

Młodzież była bardzo zaangażowana w czasie trwania zajęć. Uczniowie swoją wiedzę mogli sprawdzić rozwiązując testy, które dotyczyły poruszanych zagadnień. Wszyscy usłyszeli wiele ciekawych, nowych informacji. W końcowym etapie odbyła się symulacja sprawy sądowej, której uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły.

Każdy z uczestników omawianych warsztatów otrzymał broszury i płyty, pt.:,,Prawo na szkolnym korytarzu i w życiu codziennym młodzieży".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.