Reklama

Weekend na drogach

Opublikowano:
Autor:

Weekend na drogach  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Intensywne opady śniegu, silny wiatr oraz temperatura poniżej zera spowodowały znaczne utrudnienia w ruchu. Warunki do jazdy są bardzo ciężkie. Jest ślisko i niebezpiecznie, na drogach zalega spora warstwa śniegu.Ponadto wcześnie zapadający zmrok, zaparowane, czy źle odśnieżone szyby pojazdów oraz śliska nawierzchnia sprzyjają stłuczkom i potrąceniom. Apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania czy wymijania innych aut. 

Warto zwolnić – lepiej dojechać później, ale bezpiecznie. Trudniejsze warunki atmosferyczne dla nikogo , o tej porze roku, nie powinny być zaskoczeniem. Niewątpliwie wymuszają one jednak zmianę sposobu poruszania się po drogach. Nie wszyscy kierowcy potrafią się do tej zmiany dostosować. Pamiętajmy, że zimą opady atmosferyczne powodują, iż droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Naiwnie jest więc liczyć, że natychmiast uda nam się w miejscu zatrzymać nasz pojazd. Wszyscy uczestnicy ruchu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze, nie ważne czy poruszamy się autem czy idziemy pieszo.

W ciągu ostatnich trzech dni łęczyccy policjanci odnotowali trzy kolizje drogowe oraz jeden wypadek. Do zdarzeń drogowych doszło z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Kierowcy tracili panowanie nad pojazdem kończąc podróż przeważnie w przydrożnych rowach. W wyniku tych zdarzeń na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Kierujący byli trzeźwi. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE