Reklama

Weekend o godzinę dłuższy!

Opublikowano:
Autor:

Weekend o godzinę dłuższy! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dzisiejszej nocy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Oznacza to, że z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki z 3 na 2 w nocy i cieszymy się dodatkowa godzinką snu. Zła wiadomość jest taka, że dni teraz będą coraz krótsze. Byle do wiosny!

Jesienią wracamy do czasu astronomicznego potocznie zwanego zimowym. Dzięki cofnięciu wskazań zegarów o godzinę zyskujemy nieco więcej światła, szczególnie cennego podczas zimowych poranków. O ile na wiosenną zmianę czasu narzeka wiele osób, o tyle przejście z czasu letniego na zimowy jest o wiele mniej uciążliwe. W końcu dodatkowa godzina w niedzielny poranek przydałaby się nie tylko raz w roku.

Konieczność dostosowania wskazań zegarków — cofnięcie o godzinę — jest, na szczęście, coraz mniej kłopotliwe. Wskazania w większości urządzeń elektronicznych, takich jak telefony komórkowe, tablety, komputery, czy zegarki elektroniczne są korygowane w sposób automatyczny. Dzięki temu możemy bez obaw o pomyłkę zerknąć w niedzielny poranek na czas w naszym smartfonie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE