Reklama

Reklama

[WIDEO] „Interreligious dialogue” – seminarium w Międzynarodowym Centrum Spotkań w St. Marienthal

Opublikowano: wt, 20 paź 2015 08:41
Autor:

[WIDEO] „Interreligious dialogue” – seminarium w Międzynarodowym Centrum Spotkań w St. Marienthal  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W dniach 4-11 października sześciu uczniów ZS im. J. Grodzkiej w Łęczycy (Sylwia Bartczak, Aleksandra Czerwczak, Paulina Graczyk, Emila Malanowska, Eliasz Olesiak i Daria Olszewska z kl. IV TEK) wzięło udział w międzynarodowym spotkaniu w ramach wymiany międzyszkolnej.Podjęlto w ten sposób współpracę w ramach Europejskiego Kręgu Szkół, koordynowanego przez Ursula-Schule z Hanoweru. W seminarium wzięło udział 45 uczniów z 6 krajów europejskich – uczniowie Instituto Santa Guliana Falconieri z Rzymu, Gymnazium z Vrchlabi (Czechy), Katolickiej Szkoły z Banja Luka (Bośni i Hercegowina), szkoły z Liepaja  (Łotwa), Anne-Augustum-Gymnasium z Goerlitz, Ursula- Schule z Hanoweru i Zespołu Szkół im. J.Grodzkiej z Łęczycy.

Reklama

Tematem prowadzonego po angielsku seminarium były główne religie świata. Po zaprezentowaniu zebranych przez siebie materiałów, uczniowie podzieleni na pięć grup uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami buddyzmu, hinduizmu, judaizmu, islamu i chrześcijaństwa.

Celem wycieczki do Bautzen był kościół użytkowany zgodnie przez katolików i ewangelików. Od środy wieczorem do soboty uczestnicy pracowali w małych międzynarodowych grupach nad przedstawieniem dialogu między religiami w różnych formach artystycznych. Powstała miniatura sceniczna, praca plastyczna, gra planszowa i koncert pieśni różnych religii, które zostały zaprezentowane w sobotę po południu. Wieczorem miało również miejsce ekumeniczne spotkanie modlitewne. Każdego dnia po kolacji odbywały się pogodne wieczory, w trakcie których grupy szkolne przybliżały kulturę swojego kraju, prezentowały szkołę i zachęcały do wspólnej zabawy.

Międzynarodowe Centrum Spotkań w opactwie sióstr cystersek, położone przy granicy Polski, Niemiec i Czech, jest wymarzonym miejscem na nawiązywanie przyjaźni ponad wszelkimi podziałami. Całodzienne i prawie całonocne rozmowy pozwoliły zrozumieć, że tak naprawdę znacznie więcej nas łączy niż dzieli. Pożegnanie było obficie zroszone łzami. To dobrze, że za rok kolejne seminarium.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.