Reklama

Reklama

[WIDEO] Lewy alkohol i paliwo przekazane na walkę z pandemią

Opublikowano: wt, 19 maj 2020 15:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji przekazali 5,5 tys. litrów alkoholu i wszczęli z prokuraturą procedurę przekazania blisko 15 tys. litrów paliwa na walkę z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Towar został zabezpieczony w trakcie prowadzonych śledztw dotyczących rozbicia zorganizowanych grup przestępczych m.in. w naszym województwie. Przejęty alkohol i olej napędowy jest przekazywany do instytucji znajdujących się na pierwszej linii frontu w walce z pandemią.

Reklama

Policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie zajmowali się przestępczością akcyzową czyli obrotem wyrobami tytoniowymi i alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Wówczas to, policjanci zabezpieczyli m.in. ponad 2800 litrów spirytusu, który stanowił materiał dowodowy. W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce policjanci jeszcze w kwietniu wystąpili z pierwszym wnioskiem do sądu o wydanie postanowienia o przekazaniu alkoholu na cele dezynfekcyjne. Sąd wydał stosowne postanowienie, na podstawie którego funkcjonariusze z Zarządu w Łodzi CBŚP przy współpracy z łódzką KAS przekazali 1300 litrów alkoholu do szpitali na terenie województwa łódzkiego.

Ze względu na etap prowadzonych czynności w postępowaniu dotyczącym działania grupy, kolejne postanowienie zostało wydane w maju. Tym razem 1500 litrów alkoholu  zostało przekazane, przy współpracy z łódzką KAS, do instytucji walczących z pandemią. Odbiorcami również są między innymi domy pomocy społecznej na terenie województwa łódzkiego oraz szpitale, w tym Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz Jednoimienny Szpital Zakaźny im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu.

Policjanci z Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji wystąpili do Sądu Okręgowego w Radomiu z wnioskiem o wyrażenie zgody na przekazanie zabezpieczonego spirytusu do instytucji walczących na pierwszej linii z pandemią koronawirusa. Alkohol został zabezpieczony podczas prowadzonych działań, jako nielegalny towar nieposiadający polskich znaków akcyzy. Zgodnie z Postanowieniami Sądu Okręgowego w Radomiu 4 tysiące litrów spirytusu, dotychczas stanowiącego materiał dowodowy w prowadzonych postępowaniach, trafiło miedzy innymi do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Zabezpieczone w grudniu 2019 roku paliwo jako materiał dowodowy, policjanci z Zarządu w Lublinie CBŚP przekazują wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Zamościu. Olej napędowy został przejęty w woj. kujawsko-pomorskim w trakcie likwidacji fabryki papierosów i krajalni tytoniu. Paliwo znajdujące się w 18 pojemnikach typu "mauser" o pojemności 1000 litrów każdy, jest przekazywane do instytucji w ramach walki z pandemią.

W piątek na podstawie art. 232b KPK, na wniosek CBŚP, prokurator nadzorujący sprawę wydał postanowienie o nieodpłatnym przekazaniu paliwa dla szpitali: SPZOZ Krasnystaw, SPZOZ Hrubieszów, SPZOZ Tomaszów Lubelski, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Chełm, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II Zamość. Łącznie blisko 15 tysięcy litrów oleju napędowego zostanie wykorzystane m.in. do napędu sprzętu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.