Reklama

Wielka drogowa inwestycja na "krajówce"! Wartość? Ponad 34 miliony!

Opublikowano:
Autor:

Wielka drogowa inwestycja na "krajówce"! Wartość? Ponad 34 miliony! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na tę informację czekało wielu zmotoryzowanych. Jak informuje nas Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, podpisano umowę na rozbudowę DK 91 w Łęczycy.

Prace obejmą niemal czterokilometrowy fragment trasy od granicy z Topolą Królewską do południowej granicy miasta. Poprawi się nie tylko komfort i bezpieczeństwo ale także nośność drogi, co oznacza to, że będą mogły po niej jeździć nawet najcięższe dopuszczone do ruchu pojazdy bez ryzyka jej uszkodzenia.

- W mieście wprowadzone zostaną niemal rewolucyjne zmiany. Na wlotach do Łęczycy, zarówno od południa, jak i od północy, wybudowane będą ronda, co nie tylko uspokoi i upłynni ruch ale także pozwoli wygodnie i bezpiecznie włączyć się jadącym drogami podporządkowanymi. Wszystkie skrzyżowania zostaną skanalizowane, co oznacza, że pojawią się tam prawo i lewoskręty, wysepki i azyle dla pieszych – mówi Maciej Zalewski, główny specjalista ds. komunikacji łódzkiego oddziału GDDKiA.

Skorygowana zostanie geometria skrzyżowania z ulicą 18 Stycznia, czyli drogą wojewódzką 703. zaś skrzyżowanie z ulicą Belwederską zyska dodatkowy wlot od strony wschodniej i  sygnalizację świetną.

- Sygnalizatory zostaną również ustawione u zbiegu ze Staromiejską. Wjazd na dworzec PKS-u będzie przeniesiony z DK 91 na ulicę Belwederską, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa – dodaje M. Zalewski.

Od dworca do południowej granicy miasta będzie poprowadzony ciąg pieszo-rowerowy, co także znakomicie poprawi komfort i bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

- Wykonawca na przeprowadzenie prac ma 18 miesięcy od chwili podpisania umowy. Wartość kontraktu to blisko 34,9 mln PLN – kończy Maciej Zalewski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE