Reklama

Reklama

Wielkie centrum handlowe w Łęczycy?!

Opublikowano: pon, 4 gru 2017 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Tym żyje ostatnio cała Łęczyca. Mówią o tym na ulicach, plotkują w sklepach i piszą w internecie. "Wreszcie skończą się wojaże do Łodzi albo Kutna" - mówią podekscytowani mieszkańcy królewskiego miasta. Chodzi o wielkie centrum handlowe, które, jeśli wierzyć pogłoskom, wkrótce ma zostać otwarte.

Reklama

Sporo sklepów, a wszystkie w jednym miejscu. Dodatkowo kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy Łęczycy zacierają ręce i z ogromnym entuzjazmem przyjmują wieść o tego typu inwestycji. Jednak czy w tej plotce zasiane jest ziarenko prawdy?
Szansa na rozwój miasta?
Póki co próżno doszukiwać się źródła, z którego wypłynęła informacja o budowie galerii handlowej w królewskim mieście. Wiadomo tylko tyle, że te wieści obiegły miasto z prędkością błyskawicy. Trudno więc znaleźć osobę, która nie miałaby już wyrobionej opinii w tym temacie.
 

- Uważam, że to niezły pomysł i coś, czego brakuje w Łęczycy. Mogę powiedzieć na swoim przykładzie, że po prezenty na zbliżające się święta będę jechał do Łodzi albo Kutna. Tam wszystko jest w jednym miejscu i nie trzeba biegać po całym mieście, by cokolwiek kupić – mówi nam pan Marcin, jeden z mieszkańców.

Informacja z ulic przeniosła się do sieci. Część z internautów, zarówno na Facebooku, jak i portalu Mojałęczyca.pl nie dowierza w budowę centrum handlowego twierdząc, że inwestorzy realizujący tego typu inwestycję nie byliby zainteresowani Łęczycą.

- Ludzie, serio myślicie, że plotki pod kościołem to rzetelne źródło informacji? Wiadomo, że każdy by chciał jakiś duży sklep, więc ludzie gadają trzy po trzy, ale pewnie nic z tego nie wyjdzie – twierdzi jedna z internautek.

Z kolei inni już doszukują się zalet i wyliczają liczne korzyści. Ich zdaniem centrum handlowe to dla Łęczycy ogromna szansa na rozwój i zatrzymanie w mieście tych, którzy rozważają wyjazd do większych miast.

- Ja też jestem za! Dużo u nas młodych ludzi, może to by ich zatrzymało przed wyjeżdżaniem? Każdy pomysł jest dobry! Trzeba próbować! - pisze jedna z internautek.

Pytania się nawarstwiają, a wśród nich pojawia się najważniejsze z nich - gdzie taki obiekt miałby powstać?
A może Ozorkowska?
Wszystkie oczy skierowane są więc na ul. Ozorowską. Dlaczego akurat tam? Od jakiegoś czasu trwa tam bowiem budowa dość okazałego budynku. Wielu mieszkańców zachodzi więc w głowę - co tu powstanie? Czy będzie to owiane legendą centrum handlowe? Z tablicy informacyjnej dowiadujemy się, że taki obrót wydarzeń nie jest wykluczony, ponieważ przy Ozorkowskiej budowany jest budynek handlowo-usługowy. Jednak jak dowiadujemy się nieoficjalnie, w tej chwili nie zapadła żadna ostateczna decyzja.

- Inwestor po prostu stawia tu budynek pod wynajem. Nie wiadomo co tutaj będzie, wszystko zależy od tego, jakie wpłyną oferty. Może tu być małe centrum handlowe, a może być też dyskoteka - słyszymy od osoby znającej temat budowy przy Ozorkowskiej.

Zapytaliśmy także Urząd Miasta w Łęczycy czy wpłynęła tam informacja dotycząca budowy galerii handlowej w królewskim mieście, oraz o budowie przy ul. Ozorkowskiej.

- 11 sierpnia 2015 r. Burmistrz Miasta Łęczyca wydał decyzję o warunkach zabudowy dla budynku handlowo-usługowego o powierzchni sprzedaży do 500 m2, zlokalizowanego przy ulicy Ozorkowskiej. Od tej pory nie wydano innej decyzji dla budynku o takim przeznaczeniu na wspomnianej ulicy – mówi Wioletta Stefaniak z UM Łęczyca.

Czy jest szansa na tak dużą inwestycję? Ile nowych miejsc pracy może powstać dzięki niej? Temat będziemy monitorować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.