reklama

Wioski tematyczne na Ziemi Łęczyckiej i zaproszenie na szkolenie

Opublikowano:
Autor:

Wioski tematyczne na Ziemi Łęczyckiej i zaproszenie na szkolenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościW dniach 8-9 lipca w województwie łódzkim gościł dr Wiesław Idziak z Krakowa wraz z grupą osób z małopolski i województwa zachodnio – pomorskiego, działającymi w ramach nowo powstających parków tematycznych. Osoby wizytujące m.in. obiekty turystyczne ziemi łęczyckiej miały okazję zapoznać się np. ze starymi narzędziami w skansenie w Kwiatkówku, posłuchać legend o diable Borucie, zobaczyć Dolinę Skrzatów, znajdujący się w Tumie, największy i najpiękniejszy obiekt romański w Polsce, czy sprawdzić jak wyglądał dom rodzinny św. Faustyny Kowalskiej. Po dwudniowym pobycie wyrażali chęć bliższego poznania obszaru Łęczycy i okolic.

Osoby chcące bliżej zapoznać się z tematyką powstawania wiosek tematycznych zachęcamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu organizowanym przez dr. Idziaka.

Stowarzyszenie Hobbiton zaprasza na szkolenie „Animacja społeczno – kulturalna w praktyce”

Tematyka szkolenia

- Poznawanie, ćwiczenie i testowanie w działaniu rożnych sposobów animacji społecznej i kulturalnej.

- Animacja, jako umiejętność i narzędzie pracy w gospodarce wiedzy, doznań i twórczości.

- Rozpoznawanie i rozwijanie swoich talentów w działaniu.

- Praca nad technikami rozwoju osobistego i zespołowego.

- Zespołowe przygotowywanie i prowadzenie imprez, wydarzeń, spotkań.

- Tworzenie i testowanie innowacyjnych form animacji.

- Specjalizacja tematyczna wsi, gospodarstw, domów kultury, świetlic, firm.

- Animacja w działalności wioski tematycznej i gospodarstwa edukacyjnego.

- Tworzenie i testowanie innowacyjnych i niskonakładowych  produktów turystyki społecznej.

- Zapoznanie się z działalnością wioski tematycznej i jej ofertą na przykładzie wioski hobbitów.

Miejsce szkolenia: Sierakowo Sławieńskie (wioska hobbitów), gmina Sianów, woj. zachodniopomorskie.

Moderator szkolenia: dr Wacław Idziak

Program szkolenia jest elastyczny, jego treści będą dopasowane do talentów i potrzeb uczestników. Będziemy się uczyli w działaniu i przez zabawę przygotowując i prowadząc (w sobotę 5 sierpnia) XVIII Jarmark Hobbitów.

Hasło tegorocznego Jarmarku Hobbitów brzmi  „Oswajanie smoków”. Smok ma dwoistą naturę pozytywną i negatywną, symbolizuje zmaganie się w nas dobra i zła, podążanie za przygodą i strach przed wyzwaniami. Chęć wzrastania, rozwijania swoich talentów, dążenie do spełnienia i strach przed niepowodzeniem, ośmieszeniem się.

W wiosce hobbitów będziemy się zmagać ze smokami, oswajać je, szukać sposobności do odkrywania i sprawdzania swoich talentów. Będziemy to robić w realnym świecie sprawdzać się w akcji.

Antoni Sobolewski, animator i ekspert w dziedzinie ekonomii społecznej, uczestnik podobnego szkolenia w wiosce hobbitów, tak o nim napisał: „Kiedy pracowaliśmy w Sierakowie Sławieńskim, szybko zdefiniowaliśmy wspólne wartości, w oparciu o które chcemy wykonywać swoją pracę (naukę). Ważne dla nas było poczucie wspólnoty, wspólne podejmowanie decyzji, bezinteresowności, kreatywności. Podczas tego spotkania szybko ustaliliśmy wspólne wartości – wszyscy je podzielaliśmy. To byłoby dobre przedsiębiorstwo. Przedsiębiorstwo Społeczne.” http://www.ekonomiaspoleczna.pl/x/655570?doc_id=1022494&projekt=433512

Zajęcia rozpoczynamy w środę 2 sierpnia 2017 o godz. 16.00, kończymy w niedzielę 6 sierpnia o  godz. 11.00.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Uczestnicy we własnym zakresie finansują tylko wyżywienie (220 zł od osoby) oraz przejazd do Sierakowa Sławieńskiego i ewentualne ubezpieczenie. Noclegi w pokojach wieloosobowych, łazienki i toalety na korytarzu.

Rekrutacja na szkolenie rozpoczęła się w sobotę 8 lipca o godzinie 10.00 i będzie trwała do środy 19 lipca 2017  do godziny 19.00. Zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu, razem z krótkim uzasadnieniem potrzeby udziału w nim, prosimy przesyłać na adres mailowy: szkolenie.animacja@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona, o zakwalifikowaniu uczestników decydują organizatorzy.

Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 504 241 261

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo