Reklama

Wkrótce częściowe otwarcie Poznańskiej

Opublikowano:
Autor:

Wkrótce częściowe otwarcie Poznańskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wykonawca inwestycji pn. "Przebudowa dróg gminnych na terenie miasta Łęczyca – ul. Poznańska – Skanska S.A." – poinformował w dniu dzisiejszym, że w z związku z opadami deszczu utrudniającymi prowadzenie prac w wykopach, o pięć dni ulega przesunięciu pierwotnie deklarowany termin otwarcia części drogi dla ruchu na odcinku od stacji benzynowej do wylotu na drogę krajową nr 91.Prawdopodobny termin umożliwienia przejazdu został zadeklarowany na 31 października.

Zgodnie z harmonogramem w terminie do 31 października wykonane zostaną następujące roboty budowlane na odcinku od rogatek miasta do stacji paliw: sieć wodociągowa, sanitarna i kanalizacyjna, wymiana gruntu – warstwa odsączająca, podbudowa pomocnicza z kruszywa łamanego oraz w zależności od warunków pogodowych planowane jest rozpoczęcie układania warstw bitumicznych.

Zadanie inwestycyjne jest prowadzone pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych na terenie miasta Łęczyca – ul. Poznańska” dotyczy przebudowy ulicy Poznańskiej od ul Ogrodowej do wyjazdu na drogę wojewódzką nr 91.

W ramach zadania przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni, chodników, zjazdów, zatok postojowych, zatoki autobusowej. Zrealizowana zostanie przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej z przykanalikami, wpustami ulicznymi i odwodnieniem liniowym, a także budowa i przebudowa kanalizacji sanitarnej oraz wodociągu. Prace dotyczyć będą również zieleni

Wartość zaplanowanych prac wynosi 2 257 911,02 zł. Na realizację zadania pozyskana została dotacja z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w wysokości 888 640.00 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE