Reklama

Władze Łęczycy planują rewitalizację miasta

Opublikowano:
Autor:

Władze Łęczycy planują rewitalizację miasta  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na najbliższej sesji Rady Miejskiej burmistrz Łęczycy przedstawi radnym miejskim propozycję uchwały wprowadzającej zmiany w budżecie miasta. Burmistrz zaproponuje zabezpieczenie w budżecie środków w wysokości 166 tys. zł na rozpoczęcie realizacji zadania „Kompleksowa rewitalizacja miasta Łęczyca”.Pierwszy, przygotowawczy etap projektu przewiduje przeprowadzenie procesu badawczego, dotyczącego wyznaczenia priorytetowych obszarów rewitalizacji.

W ramach zabezpieczonych środków, przeprowadzone zostaną między innymi konsultacje społeczne i opracowana będzie docelowa koncepcja rewitalizacji wybranych obszarów w mieście.   Przeprowadzenie powyższych badań i prac przygotowawczych jest elementem niezbędnym by móc wnioskować o dofinansowanie zewnętrzne.

Podejmowane działania umożliwią już w grudniu złożenie pierwszego wniosku w ramach drugiego etapu konkursu na Modelową Rewitalizacje Miast, ogłoszonego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Ponadto stworzą solidną bazę do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji i późniejszego, sukcesywnego przeprowadzania procesu transformacji miasta.  Warte zauważenia jest, że obecnie rewitalizacja pojmowana jest bardzo szeroko i obejmuje swym zakresem przemiany wiele sfer. Dofinansowanie można zdobyć na zmiany w sferze społecznej, jak i przestrzenno - funkcjonalnej, technicznej, środowiskowej oraz gospodarczej.  Ostateczną zgodę na podjęcie działań zaproponowanych przez burmistrza Łęczycy muszą jeszcze wyrazić radni miejscy. Głosowanie nad stosowną uchwałą planowane jest na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE