Reklama

Wpadka czy mistyfikacja? Kalendarz Starostwa tematem dyskusji

Opublikowano:
Autor:

Wpadka czy mistyfikacja? Kalendarz Starostwa tematem dyskusji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wraz z nadejściem Nowego Roku, ogromną popularnością wśród kupujących cieszą się nie tylko fajerwerki, których wystrzałem będzie można godnie pożegnać stary rok i przywitać nowy, ale także kalendarze, które stały się niezbędnikiem każdego mieszkańca.Z tej okazji korzystają również samorządy, które w celach promocyjnych wydają kalendarze, przedstawiające zazwyczaj piękne fotografie z terenów danego samorządu.Starostwo Powiatowe także wydało kalendarz na rok 2016, którego głównym mottem jest zabytkowy wiatrak. Zdjęcie wzbudziło czujność jednej z naszych Czytelniczek, które poinformowała nas w mailu o pewnych nieścisłościach przedstawionych na fotografii.- Sprawa może wydać się błaha, ale proszę, abyście zwrócili Państwo uwagę na nowy kalendarz starostwa powiatowego i dwie rzeczy, jakie nie zgadzają mi się w fotografii – pisze – Pierwszą z nich jest turbinowy wiatrak w tle. Jeżeli zdjęcie przedstawia skansen w Tumie, to tam tak naprawdę żadnego wiatraka nie ma. Drugą sprawą jest oczko wodne, które jest również usytuowane w innym miejscu. 

Swojego maila Czytelniczka zakończyła pytaniem, czy Starostwo Powiatowe nie popełniło  gafy, wydając kalendarz promujący powiat łęczycki, na którego zdjęciu nie jest przedstawiony żaden zabytek z terenu powiatu.

Z tą nietypową sprawą zwróciliśmy się do Starostwa. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że zdjęcie służyć ma tematyce ekologii.

Jest to zdjęcie wiatraka znajdującego się w saknsenie w Tumie, choć rzeczywiście drugi wiatrak jest „doklejony”. Kalendarz został wydany w ramach projektu „Energia w ekologię dla mieszkańców Ziemi Łęczyckiej”, który jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a samo zdjęcie miało służyć tej tematyce – odpowiedział sekretarz Ireneusz Barański.

A Wam podoba się nowy kalendarz Starostwa?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE