Reklama

Wrócił temat płatnego parkowania. Radni za montażem terminali

Opublikowano:
Autor:

Wrócił temat płatnego parkowania. Radni za montażem terminali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Jednym z tematów wczorajszego posiedzenia komisji stałych był temat płatnego parkowania przed Urzędem Miasta oraz jego formy. Dotychczas pod uwagę brano dwie możliwości – pierwszą byłoby postawienie terminalu wjazdu oraz wyjazdu, a drugą postawienie parkometrów. Specjalnie na tę okazję, do magistratu przybył także Przemysław Zyzak, przedstawiciel firmy odpowiedzialnej za całe przedsięwzięcie, aby omówić tę kwestię. Na wstępie podkreślił, że w przypadku Łęczycy, montaż parkometrów mógłby się zakończyć niepowodzeniem.- Parkometry są bardzo drogimi urządzeniami, drogimi w obsłudze i drogimi w instalacji – wyjaśniał. – W przypadku parkometrów trzeba też zatrudnić osobę, która będzie sprawdzać, czy inna osoba zapłaciła za bilet.Przedstawiciel tłumaczył także działanie terminali parkingowych. Jeden byłby odpowiedzialny za wjazd i wydawał bilety, natomiast drugi odpowiada za wyjazd i uiszczanie opłat. Omawiany system płatnego parkingu przewiduje godziny, w których ten parking byłby płatny. Umownymi godzinami były godziny od 8:00 do 16:00. Po tych godzinach można parkować bezpłatnie. Podobnie jest w przypadku weekendów. 

Terminal przewiduje również pierwsze 15 minut darmowych na znalezienie miejsca parkingowego. Wówczas radny Marcin Zasada zapytał, czy byłaby możliwość zainstalowania tablicy, która informowałaby o wolnych miejscach. Ogólnodsotępnych miejsc na parkingu byłoby 38. 

Sceptykiem wobec terminali był przewodniczący Paweł Kulesza, który stwierdził, że terminale spowodują korek i dezorientację wśród kierowców. 

- Ja poddaję w wątpliwość rzecz czysto praktyczną. W pobliżu funkcjonują cztery ważne instytucje. Zamykamy tak naprawdę dostęp do miejsc parkingowych. Czy rozwiążemy problem płynności czy tylko go spiętrzymy? – zastanawiał się, podając przykłady kierowców, którzy mogą blokować ruch. 

Po luźnych rozmowach i dywagacjach, radni ustalili również, aby we wtorek terminal był czynny dłużej, ze względu na dłuższą pracę urzędu. 

Ustalili także wstępnie wysokość opłat za korzystanie z parkingu: 

- pierwsze pół godziny – za darmo 
- 1 godzina – 1,50 zł
- 2 godzina – 1,70 zł
- 3 godzina – 2,00 zł
- kolejne godziny – 1,50 zł

Warto również podkreślić, że terminal nie wydaje reszty. 

Większością głosów zaopiniowano pozytywnie projekt. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE