Reklama

Reklama

Wspierali dzieci w szpitalu

Opublikowano: czw, 2 cze 2016 08:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień dla najmłodszych. Niestety niektóre dzieci muszą spędzić go w szpitalu. Aby umilić im ten trudny czas i sprawić małym pacjentom trochę radości, z odwiedzinami oraz niespodziankami przybyli wolontariusze programu De Heus „Działamy i wspieramy”.Specjalnie dla dzieci, przeprowadzone zostały dwie nietypowe lekcje: „Co było pierwsze, jajko czy kura?” oraz „Skąd bierze się mleko?”. Takie nietypowe zajęcia przeprowadzone zostały już podczas majowego pikniku rodzinnego w Parzęczewie. Teraz czas na łęczycki szpital. Kolejne wykłady dla dzieci odbędą się 3 czerwca w Dąbiu.

Reklama

- Chcemy poprzez zabawę i miłą, rodzinną atmosferę przekazać dzieciom trochę ciekawostek związanych ze znaczeniem mleka i jajek w diecie oraz poopowiadać im, jak wygląda życie zwierząt na fermie – mówią wolontariusze „Działamy i wspieramy”.  

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wykładów, poznając wiele ciekawostek oraz przede wszystkim odpowiedzi na swoje pytania. Uczestniczyły także w konkursie plastycznym, w którym malowały swoje ulubione zwierzęta gospodarskie. Z okazji Dnia Dziecka, nie mogło zabraknąć  prezentów. Tych mniejszych i większych. Poza upominkami (elementy odblaskowe, kolorowanki, materiały plastyczne),  firma De Heus przekazała Oddziałowi Dziecięcemu ze Szpitala św. Faustyny Kowalskiej w Łęczycy elektrokardiograf, wózek pod sprzęt medyczny oraz lampę bakteriobójczą.

- To bardzo pomocne urządzenia, które ułatwią nam pracę i poprawią komfort dzieci. Aparat EKG jest bardzo ważny, by ocenić elektroniczną pracę serca. Dzięki niemu zaoszczędzimy dzieciom stresu, ponieważ pacjenci nie będą musieli już jeździć do pracowni EKG. Będą się nimi zajmowały pielęgniarki już im znane. EKG będzie również sprawniej zrealizowane. – mówi Iwona Jaworska, ordynator Oddziału Dziecięcego.

- Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Zależy nam na zdrowiu i bezpieczeństwie dzieci, dlatego chcieliśmy się choć trochę przyczynić się do poprawy warunków małych pacjentów oraz wzrostu ich bezpieczeństwa po wyjściu ze szpitala. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na takie działania – mówi Łukasz Grodzki, wolontariusz programu „Działamy i wspieramy”. 

Dzień Dziecka w szpitalu to kolejne wydarzenie, jakie organizowane jest w ramach programu „Działamy i wspieramy”. Program umożliwia pracownikom łęczyckiej firmy, zajmującej się żywieniem zwierząt, zgłaszanie swoich pomysłów, których celem jest wspieranie dzieci, wspólne działania ze społecznościami lokalnymi oraz możliwość zaangażowania się w nie. W tym roku złożono  kilkadziesiąt projektów. Siedem z nich, na łączną kwotę 300 tys. zł netto, zostanie zrealizowanych. Wśród nich m.in. Dzień Dziecka w szpitalu i plac zabaw w Łęczycy przy ulicy Dworcowej, piknik rodzinny w Parzęczewie, „Zielony Zakątek” w Mieścisku oraz plac sportowo-rekreacyjny w Dobinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.