Reklama

Reklama

Wybrano nowe władze Oddziału PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy

Opublikowano: pon, 27 lut 2017 13:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W miniony piątek łęczycki Dom Kultury gościł za sprawą Zjazdu Oddziału „Ziemi Łęczyckiej” Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego działaczy zamiłowanych w różnych formach podróżowania i zwiedzania kraju. Mija właśnie kolejna (czteroletnia) kadencja Zarządu, prawie 300 osobowej organizacji, sięgającej swymi korzeniami roku 1924 i należącej do jednej z najstarszych w województwie łódzkim.Lata doświadczeń i wdrażanych pasji ukształtowało mocne stowarzyszenie, znacząco wpływające na życie mieszkańców Łęczycy. PTTK w Łęczycy to przede wszystkim propagowanie turystyki wśród dzieci i młodzieży, którzy spotykają się na licznych rajdach czy imprezach propagujących aktywny tryb życia.

Reklama

Wśród turystycznej oferty nie brakuje propozycji wyjazdów na wędrówki górskie, spływy kajakowe czy jakże popularne wycieczki rowerowe. W trakcie obrad Zjazdu wyróżniających działaczy uhonorowano odznaczeniami ZG PTTK. Podziękowano również licznym instytucjom i partnerom za bezinteresowną pomoc w organizacji imprez i zaangażowanie dla rozwoju turystyki w naszym mieście. Na spotkaniu obecny był zastępca burmistrza Łęczycy - Andrzej Rokicki, który odebrał podziękowania za wsparcie udzielone stowarzyszeniu przez Miasto Łęczyca w 2016r.

Prezes Paweł Czarnecki, przedstawiając sprawozdanie z mijającej kadencji łęczyckiego Oddziału, mógł dumnie zaprezentować dorobek z wieloma sukcesami rangi ogólnopolskiej. Do rozpoznawalnych imprez w środowisku turystycznym należą Przeglądy Piosenki Turystycznej „Nocnik”, przyciągające latem na łęczycki zamek rzesze pasjonatów z nurtu Krainy Łagodności. Natomiast Rajdy Mikołajkowe skupiające ponad tysiące uczestników należą do rozpoznawalnej wizytówki Łęczycy na arenie województwa.

Ważnym fragmentem Zjazdu Oddziału łęczyckiego PTTK były wybory nowych władz. W wyniku głosowania został powołany Zarząd na kolejne lata 2017 – 2021 na czele, którego po raz kolejny, członkowie obdarzyli zaufaniem Pawła Czarneckiego.

W prawdziwie turystyczną atmosferę, uczestników zjazdu wprowadziła znana formacja, wielokrotny uczestnik „Nocnika” – grupa „Grzmiąca Półlitrówa” z Piotrkowa Trybunalskiego, zamykając obrady. Z nadzieją na kolejne, udane lata na kartach łęczyckiego PTTK, życzymy sukcesów nowemu Zarządowi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.