Reklama

Wyburzą budynek kortów! Czy to koniec MMKT?

Opublikowano:
Autor:

Wyburzą budynek kortów! Czy to koniec MMKT? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Odcinanie wody, kontrole policji, inspektoratu budowlanego i kolejne sądowe sprawy. Konflikt na linii Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy - Urząd Miasta wszedł już chyba w ostateczną fazę, jaką miałoby być... wyburzenie budynku kortów! Prace rozbiórkowe rozpocząć się mają już w piątek. Czy to koniec MMKT?Fot. Apel do użytkowników kortów w kontekście ostatnich wydarzeń nabiera nowego znaczenia.Urząd Miasta o swoich rozbiórkowych zamiarach poinformował za pośrednictwem pisma podpisanego przez burmistrza.- (...) informuję, że proces inwestycyjny tj. rozbiórka budynku oraz budowa nowego obiektu rozpocznie się od dnia 5 września 2014 r. - czytamy w piśmie.Decyzję o rozbiórce podpisał jednak starosta, a planowane prace są wynikiem absurdalnego postanowienia sądu. Bareizm polega na tym, że klubowi przysługuje wniesienie zażalenia, jednak rozpatrzone zostanie dopiero po wyburzeniu, gdyż do decyzji dołączona jest klauzla natychmiastowej wykonalności.

- To tak, jakby ktoś dostał pozwolenie na ścięcie drzewa, na które nie zgadza się pan Kowalski. Może on wnieść zażalenie, ale jeśli zostanie ono uwzględnione, drzewa już nie będzie. I co wtedy, trzeba będzie je przyklejać? - obrazowo przedstawia sprawę Grzegorz Jasiński, który zażalenie złożył.

Sprawa jest tym bardziej absurdalna, że sąd w głośnej sprawie o zapłatę przez MMKT zaległych rachunków nakazał zabezpieczenie kortów poprzez wznowienie dostaw wody. Teraz zabezpiecza drugą stronę - nakazując rozbiórkę.

- Wyroków sądu się nie komentuje. Niech każdy oceni sam działanie kogoś, kto wydaje dwie wzajemnie wykluczające się decyzje, działające na korzyść najpierw jednej, a później drugiej strony sporu - mówi G. Jasiński, który skierował także pismo do starosty.

- W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się (...), że została wydana przez Starotwo Powiatowe w Łęczycy decyzja w sprawie likwidacji budynku, który jest siedzibą naszego Stowarzysznia. Uważamy, że powinniśmy być stroną tego postępowania i dlatego prosimy o wznowienie całej procedury z naszym udziałem - czytamy w piśmie.

Odpowiedź była szybka i absurdalna, jak cała sprawa. Starosta prosi o przesłanie odpisu Krajowego Rejestru Sądowego Stowarzyszenia w celu ustalenia uprawnień Jasińskiego do jego reprezentacji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że każde pismo MMKT - w tym to wysłane do starostwa - sygnowane jest pełnymi danymi, z numerem KRS-u włącznie.

Na piątek, 5 września zaplanowano wjazd ciężkiego sprzętu. Wciąż jednak nie odbyło się przekazanie budynku urzędowej komisji.

- Od dawna mówię, że budynek trzeba wyburzyć, jednak wcześniej trzeba zaplanować budowę nowego zaplecza i wybrać odpowiedni czas. Przed turniejami, które lada dzień się u nas odbędą, niemożliwe jest przeprowadzenie prac rozbiórkowych - mówi Jasiński.

Co na to wszystko Urząd Miasta?

- Trwają rozmowy ze Stowarzyszeniem MMKT dotyczące Uzgodnienia terminu oddania obiektu (chodzi o opróżnienie budynku na potrzeby jego rozbiórki). Uzgodnienia mają na celu zniwelowanie ewentualnych utrudnień w przeprowadzeniu imprez sportowych na obiekcie przez ww. Stowarzyszenie - informuje Krzysztofa Łuczak z Urzędu Miasta. - Następne spotkanie ustalone jest na dzień jutrzejszy. Mamy nadzieję, że kwestia zostanie jednoznacznie rozstrzygnięta a ustalone terminy przestrzegane. Tym samym zamknięty zostanie etap eksploatacji obiektu, który z racji swego stanu technicznego, powinien być oddany jego właścicielowi naprawdę dużo wcześniej, bez zbędnych opóźnień. W każdym bądź razie liczymy na dobrą współpracę z prezesem Grzegorzem Jasińskim we wskazanym temacie.

Jednocześcnie trwa postępowanie przetargowe dotyczące budowy zaplecza kortów tenisowych w Łęczycy.

- Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie budynku zaplecza kortów tenisowych w Łęczycy przy ul. Dworcowej 3B obejmującej wykonanie kompletnego budynku zaplecza socjalno - szatniowego w konstrukcji kontenerowej wraz z instalacjami wewnętrznymi elektryczną i sanitarną. Budynek ma zostać posadowiony na stopach betonowych w miejscu wyburzonego wcześniej budynku w konstrukcji tradycyjnej. Termin składania ofert mija 23.09.2014 roku, wówczas będzie wiadomo wszystko a przynajmniej więcej - dodaje Łuczak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE