Reklama

Reklama

Wyjątkowa wystawa w powiecie łęczyckim. Zobacz, co takiego czeka na odwiedzających

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Skansen „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku

Wyjątkowa wystawa w powiecie łęczyckim. Zobacz, co takiego czeka na odwiedzających  - Zdjęcie główne

Wyjątkowa wystawa w powiecie łęczyckim | foto Skansen „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Półmetek wakacji za nami – miesiąc jeszcze przed nami, a to dobry czas, aby zaplanować kolejne wycieczki po województwie łódzkim. Skansen „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku przygotował na ten okres ciekawą wystawę fotograficzną. Czego ona dotyczy?

Reklama

Czy znasz Dolinę Bzury? 

Skansen w Kwiatkówku w powiecie łęczyckim oprócz stałych, uwielbianych przez odwiedzających ekspozycji, proponuje też nowe czasowe wystawy. Tym razem zaprasza na wystawę fotograficzną pn. Czy znasz Dolinę Bzury? Dostępna dla odwiedzających od 1 sierpnia do 31 października.

Wystawa przedstawia fotografie Grzegorza Sawickiego, a spotkanie z autorem bezkrwawych łowów w Dolinie Bzury zaplanowane jest na najbliższą niedzielę 8 sierpnia 2021r w godz. 13:00 – 15:00 w Skansenie.

- Od 2007 roku Dolina Bzury stała się umiłowanym terenem bezkrwawych łowów Grzegorza Sawickiego, a fotograficzne trofea w fascynujący sposób ukazują nam sceny z życia dzikiej przyrody. Lisy walczące w świetle zachodzącego słońca, jeleń w porannej mgle, czy też oszronione orły bieliki wyczekujące pierwszych promieni słońca. Obecna wystawa prezentuje tylko niektóre spośród jego wielu fotografii wykonanych w Dolinie Bzury i ukazuje namiastkę bogactwa gatunków żyjących na naszym terenie. Te i inne zdjęcia efektownie dokumentujące przyrodę, są także świadectwem głębokiej wiedzy Autora, jego cierpliwości i wyczucia odpowiedniej chwili – informuje Skansen w Kwiatkówku. 

Bliskość z naturą ubogaca

Grzegorz Sawicki to przyrodnik, filmowiec i fotograf dzikiej przyrody. Już 30 lat fotografuje naturę, a jego wrażliwość kształtował rodzinny dom nad rzeką i rozległymi łąkami.

W dzieciństwie każda wolna chwila spędzona na łonie przyrody była dla niego przygodą i doświadczeniem, a w wyniku obserwacji, źródłem wiedzy o otaczającym świecie ptaków, roślin i zwierząt. Młodzieńcza fascynacja, umiejętnie podsycana przez nauczycielkę przyrody w szkole podstawowej zadecydowała o wyborze klasy o profilu biologicznym w Liceum im. W. Jagiełły w Płocku, a potem studiami na wydziale leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

- Grzegorz Sawicki pragnie, poprzez prezentowane prace, podzielić się z nami atmosferą tych spotkań i przeżyć, zachęcając tym sposobem odwiedzających wystawę do ucieczki od miejskiego zgiełku. Zapraszani jesteśmy do miejsc pokazanych na fotografiach i do doświadczenia bliskości z naturą, która ubogaca, przenosi w inny wymiar, która pozwala znaleźć cenny dystans od natłoku codziennych spraw i zdarzeń - podkreślają przedstawiciele skansenu. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE